Trabzonspor, henüz şampiyonluğunu ilan etmeden şehrin ekonomisine katkı sağlamaya başladı. Mağazalarda gözle görülür bir hareketlilik yaşanırken, kara ve havayoluyla birlikte kente gelecek olan binlerce taraftarla birlikte ekonomik canlılığın zirveye ulaşması bekleniyor. Esnafın yüzü gülerken, “Şampiyonluk yaşayalım yeter!” diyenler çoğunlukta. Sadece Kahramanmaraş Caddesi esnafı altyapı çalışmalarının etkisiyle bu hareketlilikten bekledikleri ölçüde yararlanamamaktan muzdarip olduğu dile getirdi.

Mustafa Çimşit

MARAŞ ESNAFINDAN SERZENİŞ

Ahmet Emin Akkaya, “Maç için şehre gelenler oldu. Hava şartlarından ötürü gelemeyenler de var. Bu hareketlilik elbette esnafın işine yansıdı ama inşaat alanında olduğumuz için bize pek yansımadı. Tadilat olayı biraz daha düzenli olsaydı, kış döneminde olsaydı daha güzel olurdu ama yapacak bir şey yok.” ifadelerini kullandı. İlknur Karpuz da, “Şu an işleri düşünmüyoruz. En son düşündüğümüz şey iş. Çok mutluyuz. Şampiyonluğun heyecanını yaşıyoruz. İşler umurumuzda bile değil.” şeklinde konuştu.

Ahmet Emin Akkaya

ESNAFIN İŞLERİNE YANSIDI

Erdal Şahin, “Şehirdeki hareketlilik esnafın işlerine kesinlikle yansıdı. Zaten Trabzonspor şehrin sanayisidir. Başka bir sanayimiz olmadığı için biz Trabzonspor’u Trabzon’un sanayisi olarak görüyoruz. İnsanlar yurt dışından yurt içinden geliyor. Otomatikman işlerimize de yansıyor. Herkes mutlu. Şampiyon olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.  Yusuf Aksoy, “Şehir canlandı. İşlerimize bayağı bir yansıma var. Pazartesi gününe kadar yansımanın sürmesini bekliyoruz.” diye konuştu. 

Erdal Şahin

Trabzonspor, henüz şampiyonluğunu ilan etmeden şehrin ekonomisine katkı sağlamaya başladı. Dükkanlarda gözle görülür bir hareketlilik yaşanırken, kara ve havayoluyla birlikte kente gelecek olan binlerce taraftarla birlikte ekonomik canlılığın zirveye ulaşması bekleniyor. Esnafların yüzü gülerken, “Şampiyonluk yaşayalım yeter!” diyenler de oluyor. Sadece Kahramanmaraş Caddesi esnafı altyapı çalışmalarının etkisiyle bu hareketlilikten bekledikleri ölçüde yararlanamamaktan mustarip. Ahmet Emin Akkaya, “Maç için şehre gelenler oldu. Hava şartlarından ötürü gelemeyenler de var. Bu hareketlilik elbette esnafın işine yansıdı ama inşaat alanında olduğumuz için bize pek yansımadı. Her taraftan insan çıkıyor. Tadilat olayı biraz daha düzenli olaydı, kış döneminde olsaydı daha güzel olurdu ama yapacak bir şey yok.” ifadelerini kullandı. İlknur Karpuz da, “Şu an işleri düşünmüyoruz. En son düşündüğümüz şey işler Çok mutluyuz. Şampiyonluğun heyecanını yaşıyoruz. İşler umurumuzda bile değil.” şeklinde konuştu.

Güven Aksoy

TRABZONSPOR ŞEHRİN SANAYİSİDİR

Şehrin esnaflarından Erdal Şahin, “Şehirdeki hareketlilik esnafın işlerine kesinlikle yansımıştır. Zaten Trabzonspor şehrin sanayisidir. Başka bir sanayimiz olmadığı için biz Trabzonspor’u Trabzon’un sanayisi olarak belirliyoruz. İnsanlar yurt dışından yurt içinden geliyor. Otomatikman işlerimize de yansıyor. Herkes mutlu. Şampiyon olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.  Yusuf Aksoy ise, “Şehir canlandı. İşlerimize bayağı bir yansıma var. Pazartesi gününe kadar bu olumlu yansımanın sürmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Yusuf Aksoy

YÜZDE 60-80 ARASINDA HAREKETLİLİK BEKLENİYOR

Hasan Şahin de, “Bu hareketlilik inşallah işlerimize yansıyacak. Çok sayıda uçak geliyor, çok sayıda taraftar geliyor. Bekleyeceğiz, göreceğiz. Yüzde 60-80 arasında işlerimize yansıma yapmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.  İsmail Yurdakul, “Bu hareketliliğin esnafa bir yansıması elbette olur. Mesela maç zamanları burma tatlı alıp İstanbul’a götürenler çok oluyordu. Yine benzer hareketlilikler olur.” ifadelerini kullandı.

Hasan Şahin

Güven Aksoy, “Şehirde hareketlilik olur. Beşiktaş maçı zamanı Yurt dışından İstanbul’dan, Sakarya’dan, Mısır’dan, Kahire’den her taraftan gelen insanlar oldu. Uçakların gelmesiyle birlikte nüfusu ikiye katlarız diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Nurullah CABRİ