Trabzon Çömlekçi Mahallesinde kırılan kanalizasyon boruları esnafın başına dert oldu.

Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor! Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor!

Rabia MOLLAOĞLU - Trabzon Çömlekçi Mahallesinde İskenderpaşa otoparkının yapımı sırasında kırılan kanalizasyon borularından akan atık su esnafın dükkânına giriyor. Esnaf dükkânlarının su aldığını ve koku yaptığını belirterek yetkililerden çözüm beklediklerini açıkladı.

IMG_3090

Trabzon’un Ortahisar ilçesinin tarihi çarşılarından biri olan Taşbaşı’nda alt sıralarda olan dükkânlara binanın arkasından kanalizasyon suyu akıyor. Sağlıksız koşullar içerisinde esnaflık yapan işletme sahipleri ise dükkânlarına karton sererek geçici önlemini almış durumda. Eşyaların nemden zarar gördüğünü ve dükkânların içerisinde oluşan ağır rutubet kokusundan rahatsız olduklarını dile getirdi.

İskenderpaşa otoparkının inşası sırasında yapımcı firmanın yol açtığı sırada kanalizasyon borularını kırdığı ve suyun tarihi binaların arkasından öylece gelişigüzel aktığı görülürken işletme sahipleri çevrede oluşan kirlilikten şikâyetçi oldu.

IMG_3079

BÜTÜN MALLARIMIZ ÇÜRÜDÜ

Esnaflardan Yaşar Güleş, “Dükkânlarımızın arkasında kanalizasyon borusunu kırdılar. 4 aydır yapmadılar. Kanalizasyon suyu dükkânlarımıza girdi. Burada lokantalar var. Hepimiz mağduruz. Şikâyetimizi TİSKİ’ye, CİMER’e bildirdik. Ancak yetkililerden hiçbir cevap gelmedi. Bütün mallarımız çürüdü.” diye konuştu.

IMG_3069

ŞEHRİN GÖBEĞİNDE KANALİZASYON SUYU

Savaş Öğüt ise, “3-4 aydır pis su iş yerlerimizin arkasına akıyor. Şikâyet ettiğimiz yerlerde bir sonuç alamadık. Belediye yetkililerine ve sağlık müdürlüğüne sesleniyorum. Havalar ısınıyor. Bu şekilde açıktan akan kanalizasyon suyun çevreye zararı var. Bir çözüm bulunsun. Geçici olarak önlem alınabilir. Burası istimlak edilecek. Buradan yol geçecek ama pis suyun içerisinde kaldık. Şehrin göbeğinde kanalizasyon suyu açık bırakılır mı? Otoparkı yapan firma çalışma yaparken kırdı böyle bıraktı. Buraya yetkililer bir çözüm üretsin” ifadelerini kullandı.