Trabzon’un Sürmene ilçesindeki silahlı saldırı olayının ardından saldırganın ifadesiyle acı gerçekler ortaya çıktı.

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odasından vatandaşlara uyarı

KAVGATRABZON (1)
Çarşı Mahallesinde kameriyede oturan gençlerden Muhammet H.(25), yanında taşıdığı silahla Mertcan Aygün (22), Uğur Bayraktar (24) ve Harun Demir’i (20) vurdu. Kurşunlar birinin kasığına denk gelirken, bir kişinin de kalbine denk geldi. Gençler arasında kız davası husumete dönüştü.  3 genç saldırgan kişiyle konuşmak için Araklı ilçesinden Sürmene’ye gidiyor. Bir gün önceden başlayan tartışma oturup konuştukları kameriyede cinayete dönüştü.

KAVGATRABZON (1)-1
ESKİ SEVGİLİSİ KIZIN PEŞİNİ BIRAKMAK İSTEMEYİNCE…


Restoranda çalıştığı öğrenilen genç kızın sevgilisi, 2 arkadaşını da yanına alarak Muhammet H.’ye baskı kurup sevgilisinin peşini bırakmasını istedi. Ancak Muhammet H. bırakmamakta direndi. Tartışmanın alevlenmesiyle Muhammet H. silahını çıkarıp iki kişiye sıktı. Ardından üçüncü kişi yoldan kaçmaya çalışırken saldırgan silahını ona doğrultarak ateş etti.

KAVGATRABZON (2)
SOĞUKKANLI ŞEKİLDE OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTI


Kız davasının katliama dönüşmesinin ardından şahıs olay yerinden soğukkanlı biçimde yürüyerek uzaklaştı. Emniyete gidip teslim oldu. Savcılıkta alınan ifadesinin ardından tutuklandı.

BUGÜN İSTANBUL’A DÖNECEKTİ


Olayda İstanbul’dan Trabzon’a gezmeye gelen ve ölmeseydi bugün İstanbul’a dönecek olan Mertcan Aygün ve Uğur Bayraktar dün hayatını kaybetti. 

aw668457-04

aw668457-03

HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI


Harun Demir ise Farabi’de ameliyatın ardından yoğun bakıma alındığı hayati riskinin olmadığı öğrenildi.