Songül Mazlum-Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 69 yaşındaki eşi Hatun Muradaoğlu'nu 2 el ateş ederek öldüren sanık Mehmet Moradaoğlu hakkında karar verildi. Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık ve müştekinin oğlu İlhan Altunoğlu da katıldı. Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada sanığın oğlu babasıyla aynı soyadını taşımak istemediği için Altunoğlu soyismini aldığını açıkladı. Sanık babası hakkında İlhan Altunoğlu, "Sanık olan babam alkol alan biridir. Anneme sürekli şiddet uyguluyordu. Çocukken korkudan ablamla birbirimize sarılıp ağladığımız günler oldu. Anneme gün yüzü gösterme bu ş.......!" iddialarında bulundu. 


OLAYDAN ÖNCE OĞLUNA EŞİNİN KENDİSİNİ ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEMİŞ


Babasının annesinin kendisini aldattığı iddiaları hakkında da konuşan Altunoğlu, "Annem tertemiz bir kadın, tertemiz bir anne. O içindeki kendi kötü düşünceleri. Bir torununu bile kucağına alıp sevmezdi. Annemle babam çok konuşmuyordu. Torunlarıyla bir fotoğrafı dahi yoktur. Yurt dışındaki ağabeyim konuşmak için anneme telefon almıştı. Olaydan bir iki hafta önce kendisini duvara ittiğini anlattı. Kalp pili yerinden çıkacak gibi olmuş. 'Bu baban beni öldürecek.' demişti. Ben de kendisine 'Yanında bulunmamaya çalış.' diye telkinde bulundum. Bu s.......kardeşinden yediği dayakla anlatırdı. Bizim için sustuğumu söylerdi. Anlatmakla bitmez. Ben şikayetçiyim." ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti ise kararını açıklamadan önce sanık Mehmet Moradaoğlu'na son savunmasını sordu. Sanık Moradaoğlu, "Hiçbir şey konuşmaya gerek yok. İlahi takdir sizin elinizde." şeklinde konuştu. 

Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi! Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi!

CEZAYA İNDİRİM UYGULANMADI


Mahkeme heyeti sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karar verdi. Pişmanlığı oluşmadığı için de cezada indirim uygulanmadı. Kararın açıklanmasının ardından İlhan Altunoğlu ellerini açarak Allah'a şükretti.