27 yaşındaki engelli Ramazan Taşkın, kiralık olarak yaşadıkları binada asansör olmadığı için merdivenlerden aşağı yukarı sürünerek dördüncü kattaki evine gidiyor.

Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşayan Taşkın ailesi, asansörlü kiralık ev bulamadıkları gerekçesiyle asansörsüz bir binanın dördüncü katına taşındı. Binada asansör bulunmaması, İsmet (57) ve Sevim (57) Taşkın çiftinin çocukları Ramazan Taşkın için çileye dönüştü. Evde sıkıldığı için dışarı çıkmak isteyen engelli genç, dört kat aşağı inip çıkmak zorunda kalıyor. 100 kilodan fazla olan Ramazan Taşkın'ı sırtlarında taşıyamadıklarını belirten aile, çocuklarının merdivenlerden inip çıkarken yaralandığını söyledi.

AW659785_05

Sandalyesini çaldılar

Ramazan Taşkın'ın babası İsmet Taşkın, "Asansörlü daireleri kiralık olarak vermediler. Aşağı inip çıkması eziyetli oluyor. Yarın biz ölüp gideceğiz en azından bu çocuğun rahat girip çıkacağı bir yer olsun. Akülü bir araba istiyoruz. Tekerlekli sandalyeyi sürerken elleri soyuluyor. Daha önce oturduğumuz yerde tekerlekli sandalyesi çalındı. Şimdi burada sandalyesini dışarıda bırakamıyoruz. Küçükken sırtımızda taşıyorduk ama şimdi 100 kilonun üzerinde taşıyamıyoruz. Mecbur kendi inip çıkıyor" dedi.

Üniversiteli öğrenciler Başkan Genç’i ziyaret etti! Üniversiteli öğrenciler Başkan Genç’i ziyaret etti!

AW659785_04 (1)

Aşağı inmek istiyor

Oğlunun çok fazla zorluk yaşadığını belirten Ramazan Taşkın'ın annesi Sevim Taşkın, "Sabah kahvaltıdan sonra aşağı inmek istiyor. Ama inip çıkması zor. Bizim inip çıkıyoruz ama onun için çok zor. Giriş kat veya asansörlü bir eve taşınsak iyi olur" diye konuştu.