Artan enflasyon ve dünyadaki buğday sıkıntısı Trabzon'da ekmeğe zam olarak yansıyabilir.

61medya haber servisi - Trabzon’da ulaşıma gelen zamlardan sonra halkın en çok tüketim maddesi ekmeğe de kısa aralıklarla zam devam ediyor. Rize’den sonra Trabzon’da da ekmeğe zam geliyor.

ekmek zam (2)

Trabzon Fırıncılar Odası Vali İsmail Ustaoğlu ile görüşerek ekmeğe yeni zam talebinde bulundu. Oda Başkanı Davut İlik, 200 gr ekmeğe 4TL zam istedi. Komisyonun aldığı kararlar zamlı fiyat hayata geçecek.

ekmek zam (1)

Karadeniz'de vatandaşlar ekmeği ne kadara alıyor?

Trabzon’da 250 gr ekmek 3 TL, 500 gr ise 6 TL’den işlem görüyor. Rize’de yapılan yeni zamla birlikte 250 gr ekmek 5 TL’ye çıkarılmıştı. Giresun ise en son 3 ay önce yapılan zamla birlikte 240 gr ekmeği 3,5 TL’den alıyordu. Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni zamla ekmeğin hem gramajı hem de fiyatı artacak.

ekmek zam (4)

Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi" Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi"

Giresun’da 200 gr ekmek 4 TL’den işlem görecek. Gümüşhane’de ise esnaf ekmeğe zam talebinde bulunduğu ancak henüz zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin komisyonun toplanmadığı öğrenildi. Gümüşhane’de 380 gr ekmek 5 TL’den satılırken, kilogramının ise 13 TL olduğu öğrenildi.