Trabzon’dan 25 öğrenci YKS sonuçlarına göre ilk 1000’e girme başarısı gösterdi.

YKS Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, Trabzon genelinin başarı grafiğindeki gelişmeler yüzleri güldürmeye devam ediyor. Trabzon’da ilk binde olan 25 öğrencinin olduğu kaydedildi. 21 öğrencinin Ortahisar, 2 öğrencinin Akçaabat ve 2 öğrencinin de Yomra’dan olduğu ifade edildi.

ŞEHRİMİZE YAKIŞIR BİR BAŞARI

Geçen yıla göre Trabzon genelinde LGS sonuçlarındaki 20 puanlık artışa, YKS sonuçlarındaki başarılı sonuçlarda eklenince şehrin eğitim alanında gösterdiği farklılığın, akademik başarıda da kendini gösterdiği kanıtlandı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, twitter hesabında yaptığı açıklamada, “2022 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarına göre ilimiz genelinde 25 öğrencimiz ilk bine girerek şehrimize yakışır bir başarıya imza atmıştır. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Trabzon Ortahisar Belediyesi Küçük Dostlar Kliniği sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor Trabzon Ortahisar Belediyesi Küçük Dostlar Kliniği sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor

YAPILAN ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERİYOR

İl Milli Eğitim Müdür Burak Fettahoğlu ise, “YKS sonuçlarına göre ilk bine giren 25 öğrencimize, şehrimizin adını ve eğitimdeki nitelik çabamızı yücelttikleri için teşekkür ediyor; bu gururu hak eden büyük eğitim ailemize, gösterdikleri özverili çalışmalar adına minnetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Veli Akademisi projesi ile tüm velilere ulaşmaya çalışarak, veliler ile sürekli iletişim halinde olan, sorunları yerinde gören ve  çözüm üreten Müdür Fettahoğlu’nun çalışmaları da kısa sürede şehrin takdirini kazanırken, sınav sonuçları ile de meyvelerini vermeye başladı.