Trabzon'da yaz aylarında pek çok vatandaşın sorunu haline gelen dolmuşlardaki klima ve ayakta yolcu alma sorunu kendini bu yaz ayında da gösterdi.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Trabzon’un pek çok semti içinde hizmet veren doluşlar vatandaşın canını hiçe sayarak yolculuk yapıyor. Araçların pek çoğunda klima olmasına karşın hem ayakta yolcu alıp hem de araç kapısı açık giden dolmuşlar adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Pek çok yolcu şikayetlerini dile getirse de dinleyen olmuyor.

DENETİMSİZLİK KEYFİ UYGULAMALAR NEDEN OLUYOR

Dolmuşların denetlenmesi beraberinde pek çok kuralın delinmesine ve keyfi uygulamalara neden oluyor. Yolcular çoğu kez sitem etse de karşılık bulamıyor. Kapasitenin üzerinde yolcu taşımacılığı yapan dolmuşlar şikayetçi olanlara ekmek paramızı kazanmayalım diye cevap veriyor ya da duymazlıktan geliyor.

İLLA BİRİLERİ Mİ ÖLMELİ?

Trabzonlu futbolcudan acı haber! Trabzonlu futbolcudan acı haber!

Arda Boğoçlu isimli vatandaş dolmuşta başına gelen olayları anlatarak, “Mersin’e gitmek için geçtiğimiz gün dolmuşa bindim. İnsanlar tıklım tıklım neredeyse birebirlerinin üzerinde yolculuk yapıyor. Şikayet edince de yolcuyla tartışmaya başlıyorlar. Klima var mı diye soruyoruz, var ama çalışmıyor cevabını alıyoruz. Bu kez kimse bunalamasın diye kapıyı açıyorlar. Farklı illerde dolmuştan düşüp ölen insanların haberleri daha bu hafta yayınlandı. İlla ki birinin ölmesi mi lazım. Resmen ölüm yolculuğuna çıkıyoruz. Bu yalnızca Akçaabat dolmuşlarında değil şehirdeki hemen hemen tüm hatlarda yaşanan bir sorun. Artık buna birileri bir çözüm bulsun. Yıllardır aynı şey yapılıyor” diye konuştu.