Trabzon'da bir şahıs internetten gördüğü bir jigolo ilanına yüksek kazanç kazanmak için başvurunca, az kalsın binlerce lirasından oluyordu.

İnternette gördüğü bir sitede jigolo olmak için form dolduran Trabzonlu 46 yaşındaki kişi, kayıt ücreti kapsamında kendisini arayan kişiye bin 600 TL kaptırdı. Banka yetkilileri kendisini arayıp uyarmasa 100 bin TL'lik kredi çekecek şahıs son anda kurtuldu.

Bakan Soylu Araklı hükümet konağı açılışında konuşuyor! Bakan Soylu Araklı hükümet konağı açılışında konuşuyor!

İnternetten jigolo başvurusu yaptı

Alınan bilgiye göre, Trabzon'da yaşayan bir vatandaş olan S.A. (46), iddiaya göre yüksek kazanç vaat eden bir web sitesinde gördüğü jigolo başvuru formunu doldurdu. Daha sonra internet sitesi adına kendisini arayan kişi, kayıt ücreti adı altında bin 600 lira talep etmiş ve bu parayı dolandırıcıların banka hesabına yatırmıştır.

100 bin TL'si az kalsın gidiyordu

Dolandırıcıların kendisinden tekrar para istemesi üzerine mobil bankacılık üzerinden 100 bin TL kredi başvurusunda bulunan S.A., banka yetkililerinin kendisini teyit amacıyla arayıp dolandırıcılık olabileceği konusunda uyarması üzerine kredi başvurusunu iptal ettirdi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne giden S.A. isimli bir vatandaş, jigolo sitesi yetkililerine yönelik dolandırıcılıktan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.