Trabzon'un Of ilçesinde serinlemek için girdiği denizde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor.

Trabzon'un Of İlçesi Kıyıcık Mahallesi sahilinde dün serinlemek için girdiği denizde karanlığın da etkisiyle kaybolan 19 yaşındaki İsmail Mete'yi bulmak için yürütülen çalışmalara yeniden başlatıldı.

AFAD koordinasyonundaki arama çalışmalarına Türk Kızılayı, polis, jandarma, sahil güvenlik, su altı arama kurtarma ekipleri ile çok sayıda kurum ve sivil toplum kuruluşu eşlik ediyor. Yaklaşık 110 kişinin katıldığı çalışmalarda, su altı taraması ile dalgıçlar tarafından kıyı kenarı araması yapılıyor. Hava şartları elverdiği sürece drone desteği de veren ekipler, dalgalı sularda yoğun çaba sarf ediyor.

Trabzon denizde kaybolan 19 yaşındaki genci arıyor! Trabzon denizde kaybolan 19 yaşındaki genci arıyor!

İsmail Mete'nin babası Remzi ve annesi Havva Mete ve yakınları da arama çalışmalarını yakından takip ediyor. Aile yakınları olay yerinde Of Belediyesi'nin kurduğu çadırda beklemeye devam ediyor. Öte yandan aynı yerde boğulma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde tedavi gören Hakkı Korkut'un taburcu edildiği öğrenildi.

Trabzon'un Of ilçesinde dün serinlemek için girdikleri denizde boğulma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasan Mete (10) ve Hakkı Korkut (17) kurtarılırken, İsmail Mete (19) akıntıda kayboldu.