Trabzon’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve polise sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle bir kişi gözaltına alındı

61 medya haber servisi- Trabzon’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve polise sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle bir kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler! Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler!

Trabzon’da sosyal medya kullanıcısı C.R.Ü adlı kişi sosyal medyadan bir içerik paylaştı. İçerikte yer alan ifadeler başına dert açtı. Cumhurbaşkanına ve polise hakaret ettiği gerekçesiyle kişi hakkında başlatılan adli işlem süreci Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde bitti.

Savcıya ifade veren kişi ilaç aldığını, ilacın etkisiyle sosyal medyadan hakaret içerikli yazı paylaştığını savundu. Daha sonra gece yarısı saat 02.00’da eve yapılan baskınla kişi evinden alınarak savunmasında yer alan ifadeler üzerine Samsun’a sevk edildi. Samsun’da bulunan Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıklarında yapılacak sağlık kontrolünden sonra kişi hakkında nihai karar verilecek.