Trabzon'da Çikolata Üretim ve Eğitim Atölyesi faaliyete geçirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Çikolata Üretim ve Eğitim Atölyesi açıldı.

WhatsApp Image 2022-09-19 at 17.36.35 (1)

İçişleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ile Trabzon Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde oluşturulan atölyenin açılışında Vali Uataoğlu konuştu.

Trabzon'daki tarihi kale davasında sonuç belli oldu Trabzon'daki tarihi kale davasında sonuç belli oldu

WhatsApp Image 2022-09-19 at 17.36.35

 Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Çikolata Üretim ve Eğitim Atölyesi, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun himaye ve destekleri; TOBB’un ve Milli Eğitim Bakanlığının paydaşlığı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Borsası’nın öncülüğünde kurulan bir atölye. Çikolata sanayinin en önemli girdisi olan fındık üretiminin de yapıldığı ilimizde, Trabzon’un tescillenmiş özel markasıyla böyle bir atölyenin kurulmasının ayrı bir katma değer yaratacağına inanıyoruz. Buradaki gençlerimiz bir taraftan çikolata ile ilgili Arge çalışması yaparken, hem kendilerini yetiştirmiş olacak, hem de aldıkları eğitimin sonunda meslek sahibi olacaklar." ifadelerini kullandı.