CHP Trabzon İl Teşkilatı partinin kuruluşunun 99. yılını kutladı.

Nurullah Cabri - Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı CHP’nin 99. Kuruluş yıl dönümünü Meydan Parkı’nda yaptığı etkinlik ile kutladı. Etkinlik dün 11:00’da gerçekleştirildi. Yapılan törene CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl başkanı Ömer Hacısalihoğlu, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, CHP Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, eski il ve ilçe yöneticisiyle birlikte birçok partili katıldı. Etkinlik folklor gösterisi ile son bulurken, Ömer Hacısalihoğlu ve Fatih Suat Oyman’da horon oynadı. Tören İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu konuştu. Hacısalihoğlu’nun konuşması şu şekilde: 

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (7)

CHP KURULUŞ MAYASINI OLUŞTURAN PARTİDİR 

“Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. 

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (5)

AĞIR TAHRİBAT YAŞANMAKTADIR 

Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir. Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır. 

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (4)

UMUTSUZLUĞA YER YOK 

Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız. 

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (2)

HALKIMIZLA BERABER İNŞA EDECEĞİZ 

Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir. CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız. 

Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (1)-1

CUMHURİYETİ TEKRAR DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ 

Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir. 

Trabzon’da CHP’nin 99. Kuruluş yılı kutlandı (1)

SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK 

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir.  Sorumluluğumuz büyük.  Kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun.”