Trabzon Ortahisar ilçesi Karşıyaka Mahallesinde 814 nolu sokakta yaşayan vatandaşlar, çıkmaz sokağın Büyükşehir Belediyesi tarafından talep üzerine  trafiğe açıldığını, araç trafiğine uygun olmadığı gerekçesiyle can güvenliğinin tehdit altında olduğunu söyledi.  Sokak sakinleri yolun tekrar trafiğe kapatılmasını istiyor.

IMG_0834

“SOKAĞIN TRAFİĞE AÇILMASI CAN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYOR”

Sokak sakinlerinden Ömer Yılmaz, “814 nolu sokakta belediyemizin yapmış olduğu bağlantı yolu sıkıntımız var burada. Sokağımız araç trafiğine uygun değildir. Kaldırımlarımız yok. Belediye mevcut sokağımızı betonlamadı. Sokağın başında bulunan çıkmaz sokak tabelası olan yolu trafiğe açtı. Araçlar burayı otoban gibi kullanıyor. Çocuklarımızın oyun alanı yok. Can güvenliği yok. Burada yaşayanlar araçlarını yol üzerinde park etmek zorunda. Bizim otopark ve çocuk parkı alanımız yok. Karşı karşıya getirme mevzuları var. Karşı sitede yaşayanlar yolun açılmasını biz ise kapatılmasını istiyoruz. Bu yolu belediye 1 hafta oldu açalı. Araçlar buradan hızlı geçiyor. Dilekçe verdik. Bize ‘talep üzerine’ açıldığı söylendi. Kapalı yolun açılmasını kim sizden talep etti. 2-3 kişinin talebi kabul oldu, bizimki kabul olmadı. Onlara adalet ise bize de adalet. Birilerini güldürüp birilerini ağlatıyorlar.” diye konuştu.

IMG_0828

ANNELER TEDİRGİN

Gülşen Yılmaz, “Çocuklarımız yazın sokakta oynuyorlar. Araçlar buradan hızlı geçtiğinde aniden önlerine çıkması an meselesi. Burası çok tehlikeli. Araçlar süratli geçiyor. Çocuk parkımız yok. Çocuklar sokakta yani apartman önünde oynayacak.. Başka alanları yok. Apartman girişlerimiz hemen yol üzerinde. Sokak toz oluyor. Tozdan cam bile açamıyoruz. Sokağın yollarını kırdılar, döktüler şimdi üst yapısını yapmıyorlar.” ifadelerini kullandı.

IMG_0821

“YETKİLİLER DİKKATE ALSIN”

Emekli öğretmen Ali Bayraktar, “Ancak yaya yolu olacak yoldan mesai günlerinde ne kadar servis, dolmuş varsa buradan hızlı geçiyor. Burada rampa olduğu için araçlar hızlı çıkıyor. İmarda burası çıkmaz sokak olarak gözüküyor. Yol olarak gözükmüyor. Trafiğe kapalı yol işaretini gördünüz. Yetkililer lütfen bunu dikkate alsın.” şeklinde belirtti.

Rabia MOLLAOĞLU

IMG_0821IMG_0818