Trabzon’un Yomra ilçesinde bisikletten sebze bahçesine düşen genç kızın kafasına çubuk geçti. Kazayı mucizevi şekilde atlattı.

Rabia MOLLAOĞLU - Trabzon'un Yomra ilçesi Yokuşlu Mahallesinde bisiklet süren 14 yaşındaki Büşra Ela, dengesini kaybedip sebze bahçesine düştü. Bahçede toprağa takılı olan çubuk Büşra’nın kulağının altından girip alnından çıktı.

ÇUBUĞU İTFAİYE KESTİ

Farabi Hastanesine kaldırılan Büşra, tomografiye girmeden önce itfaiye tarafından beline kadar gelen çubuğun 40 cm’lik kısmı kesildi. Ardından 2,5 saat süren ameliyatla kafasından çubuk çıkarılarak gerekli müdahale yapıldı.

SİNİRLERİNE ZARAR GELMEDEN ATLATTI

Sinirlerine denk gelmemesiyle mucizevi şekilde kazayı atlatan Büşra’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

DÜŞTÜĞÜ YERDEN YİNE KENDİSİ ÇIKTI

Yaşananları anlatan Baba Murat Aydoğdu ise “Bisikletle 1 metrelik duvardan bahçeye düşüyor. Orada domates fidesinin destek çubuğu kulağının alt kısmından girip anlından kulak ve gözün arasından yukarı derinin altından gidip saç bitim yerinden çıkıyor. Oradan hiç bağırma çağırma olmadan kendisi çıkmış bir metrelik o duvardan. Sırık yüzünde, sağ kolu kırık, eve kendi gelmiş. Eşim kızımızı o halde görür görmez ambulansı aramış. Ben de o sırada işe giderken haberi alır almaz eve koştum.

2,5 SAATLİK OPERASYONLA ÇIKARILDI

Hüseyin Örs fındık üreticilerini ziyaret edip sorunlarını dinledi Hüseyin Örs fındık üreticilerini ziyaret edip sorunlarını dinledi

Alt kısım itfaiye tarafından 40 cm kesildi. Öyle tomografiye girdi. Kolundaki kırık önce alçıya alındı. Sonra ameliyata girdi. 2 buçuk saatlik bir operasyon geçirdi. Kolunu tekrar alçıdan çıkarıp ameliyata aldılar. Koluna da üç tane çelik tel taktılar. Çenenin alt kısmında yirmi beşten fazla dikiş var. Anlından çıkan yerde de bir o kadar dikişi var. Kazayı ucuz atlattık çok şükür” dedi.