Trabzon'da İnternet sitesi üzerinden tatil rezervasyon yaptıran şahıs dolandırılarak hayatının şokunu yaşadı.

Belçika'da yaşayan bir kişi, tatil sitesi üzerinden Türkiye'de sevdiği bir otel için rezervasyon yaptırdı. 42 bin 900 TL ödeyen kişi, Türkiye'de rezervasyon yaptırdığı otele gidince hayatının şokunu yaşadı.

Otelin sitesi sahte çıktı

Edinilen bilgilere göre Belçika'da ikamet eden F.E., internette bulduğu tatil sitesinin rezervasyon formunu doldurduktan sonra kendisini arayan kişinin banka hesap numarasını verdi. F.E. daha sonra belirtilen hesap numarasına 42 bin 900 TL havale yaparak Türkiye'ye dönüşünde rezervasyon yaptırdığı otele gitti. F.E.'nin otele gitmesi ve otel görevlisinin adına kayıtlı resmi bir rezervasyon olmadığını ve sitenin sahte olduğunu söylemesinin ardından F.E. daha sonra Trabzon'daki Araklı ilçe emniyet müdürlüğüne giderek kendisini dolandıran şüpheli kişi veya kişiler hakkında şikayette bulundu.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "10 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "10 Ağustos 2022"

Polis ekipleri olayla ilgili şüpheli kişi veya kişiler üzerinde çalışmalara başlarken, yetkililer bu yöndeki vakaların özellikle yaz sezonunda arttığına dikkat çekerek vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi.