Trabzon'da bir öğretmen Mehmet Akif'in sözlerini kullanarak çok tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Trabzon Yıldız TOKİ Ortaokulu'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Muhammet Şafak, kadınlarla ilgili paylaşımlarda bulunduğu için sosyal medya hesabından tepki çekti. Şafak, kişisel hesabından "Eskiden kadınlar erkekler yüzünden dışarı çıkamıyordu, şimdi erkekler kadınlar yüzünden dışarı çıkamıyor" dedi.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama! Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama!

Sözcü'nün haberine göre Muhammet Şafak isimli öğretmen “Mehmet Akif’e kadınların durumunu sormuşlar. Akif de şöyle cevap vermiş: “Eskiden dışarı çıkaramıyorduk şimdi ise içeri girmiyorlar” Bende bugün diyorum ki: Eskiden kadınlar, erkekler yüzünden dışarı çıkamıyorlardı, şimdi ise erkekler, kadınlar yüzünden dışarı çıkamaz hale gelmektedir” paylaşımını yaptı. Öğretmenin sosyal medya hesabından paylaştığı ifadelerine Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

1659015337723-2-c-79-fab-8-4122-47-b-1-8-e-5-e-1422-bbad-2711

Trabzon'un son dönemlerde ilim ve bilim mirasına aykırı pek çok söylem ve eylemle gündeme geldiğini ifade eden Özlü, “Medeniyet ve cumhuriyet karakterimize tamamen zıt düşünce, söylem ve eylemler elbette ki ülkemizin uzun bir süredir maruz kaldığı iktidar yönlendirmeleri sonucudur” dedi.

Şafak'ın paylaşımının düşünce ve eylem noktasında öğretmenlik mesleğin hiçbir özelliğini taşımadığını ifade eden Özlü, “Erkekler neden kadınlar yüzünden dışarı çıkamasın?, Kadınlar size ne yapıyor?, Kadınlara karşı kendinizi savunmasız mı hissediyorsunuz? Öyleyse neden?, Kişilerin zaaflarının bedelini neden diğer kadınlar ödesin?, Kişilerin zaafları üzerinden hedef aldığınız aslında Cumhuriyet midir?” diye sordu.

Din öğretmeni Şafak, daha önce de bir paylaşımında “Kadının Beyanı Esastır” ilkesine atıfta bulunarak “Kadının tek taraflı beyanı ile yargıya varılması, erkekleri kadının iki dudağına teslim etmek, adil olmadığı gibi üstüne birde zulümdür!” ifadelerine yer verdi.