Trabzonspor’un şampiyonluk coşkusuna ortak olmak isteyenler zorluklarla karşı karşıya.

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan etmesi beklenen Antalyaspor müsabakasına sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından taraftarlar akın akın geliyor. Maç biletleri rekor sürede satılırken, çeşitli sebeplerle maça gelemeyecek olan taraftarlar biletlerini çeşitli platformlardan satıyor. Bordo-Mavili kulüp kale arkası için 500 TL, fırtına tribün için 750 TL, doğu tribünü için bin 250 TL, Batı tribünü için 2 bin TL, VIP Silver için 3 bin TL, VIP Gold için 4 bin TL ve VIP Platinum için 5 bin TL fiyat belirlemişti ancak satılan biletler için istenen rakamlar adeta dudak uçuklatıyor.

Biletler karaborsa (4)

Bilet Bulanlar Akın Akın Geliyor

500 TL’lik biletlerin fiyatı bile karaborsada 2 bin 500 TL’ye kadar yükselirken, maçı izleyebilmek için çare arayan taraftarlar taraftar gruplarının liderleriyle de temas kuruyor. Gurbetçi Gençler taraftar grubu lideri Hüseyin Zabun, devre arası 350 liraya kombine satan Trabzonspor’un kampanyasına ilgi göstermeyen taraftarların bugün bilet sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığını dile getirerek, “Uçaklarda yer kalmadı. Anadolu’nun dört bir yanından binlerce taraftar otobüslerle şehre geliyoruz. Son 5 günde 300 telefon görüşmesi yaptıysam yüzde 95’i bilet talebi için ama elimizde bilet yok.” dedi.

Biletler karaborsa (2)

Burak Yılmaz'dan dikkat çeken Trabzonspor sözleri! Burak Yılmaz'dan dikkat çeken Trabzonspor sözleri!

Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan etmesi beklenen Antalyaspor müsabakasına sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından taraftarlar akın akın geliyor. Maç biletleri 4 dakika gibi rekor bir sürede satılırken, çeşitli sebeplerle maça gelemeyecek olan taraftarlar biletlerini sosyal medya dahil çeşitli platformlardan satıyor. Bordo-Mavili kulüp kale arkası için 500 TL, fırtına tribün için 750 TL, doğu tribünü için bin 250 TL, Batı tribünü için 2 bin TL, VIP Silver için 3 bin TL, VIP Gold için 4 bin TL ve VIP Platinum için 5 bin TL fiyat belirlemişti ancak satılan biletler için istenen rakamlar adeta dudak uçuklatıyor. 500 TL’lik biletlerin fiyatı bile karaborsada 2 bin 500 TL’ye kadar yükselirken, maçı izleyebilmek için çare arayan taraftarlar taraftar gruplarının liderleriyle de temas kuruyor.

Biletler karaborsa (1)

ŞAMPİYONLUK İÇİN TRABZON’A GELİYORLAR

Gurbetçi Gençler taraftar grubu lideri Hüseyin Zabun, şampiyonluk hasretini dindirmek isteyenlerin adeta kente akın ettiğini söyledi. Uçaklarda yer bulamayan taraftarların otobüslerle şehre geldiğine dikkati çeken Zabun, kendilerine de çok sayıda bilet talebinde bulunulduğunu kaydetti. Devre arası 350 liraya kombine satan Trabzonspor’un kampanyasına ilgi göstermeyen taraftarların bugün bilet sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığını dile getiren Zabun, “Antalya maçında tribünde olacağız. İstanbul’da da ciddi bir kitle Taksim ve Üsküdar Meydanı’nda anlık olarak şampiyonluk kutlamasına katılacak. Akabinde boğazda bayrak asıldıktan sonra meşale gösterisi olacak. Uçak bileti bulamayan taraftarlarımız otobüsle Trabzon’a geliyor. Tüm temsilciliklerimizden ciddi bir katılım var. 2 bin 500 kişi Anadolu’dan geliyoruz. Bunlardan çoğu şampiyonluk kutlamaları için Trabzon’a geliyor. Bilet talebi için telefonum susmuyor. 5 günde en az 300 kişiyle telefonda görüşmüşümdür. Yüzde 95’i ile bilet için görüşme sağladım. Bu stat 200 bin kişilik de olsa rahatlıkla dolardı. Biletler karaborsaya düştü. Ciddi bir talep var. Ciddi anlamda bu işten rant elde edenler var. Bu her zaman olan bir şey değil. Şampiyon olan bir takımın şampiyonluk maçında bu tarz olaylar ne yazık ki yaşanıyor.” ifadelerini kullandı.

Songül MAZLUM