Doğu Karadeniz Bölgesinde özellikle yüksek kesimlerde dün etkili olan kar yağışı sonrası çok sayıda köy yolu kapanırken, Trabzon'da karın getirdiği zorluklar ve güzellikler günlük yaşamda renkli görüntüler oluşturdu.

trabzon kar yağışı haber

Kar yağışı nedeniyle şehrin rampa olan kısımlarından araçlarıyla seyir halinde olan sürücüler hafif şekilde buz tutan zeminde zor anlar yaşadı. Çoğu sürücü aracını yol kenarına park etmek zorunda kalırken, çoğu vatandaş da evlerine yoğun kar yağışı altında evlerine yayan olarak gitti.

trabzon kar yağışı

Boztepe Mahallesi'nde çekilen kar görüntüleri ise kartpostallık görüntüler orataya koyarken vatandaşlar da karş yağışı sonrası manzaranın tadını çıkarmaya çalıştı.

Trabzon'a kış mevsiminin ilk karı düşerken vatandaşlar ise hazırlıksız yakalandıklarını belirtti. Özellikle kara ulaşımında sıkıntılar yaşadıklarını belirten Doğukan Zihni, "Mevsimin ilk karı yağdı ancak hazırlıksız yakalandık. Ulaşım olarak hazırlıksız yakalandık. Sivil araçlarımız yolda kaldığı için ulaşımda biraz sıkıntılar çektik. Karın bu kadar etkili olacağını düşünmedik arabalar hep yolda kaldı" dedi.

trabzon kar haberleri

Kar yağmasının güzel ancak zor taraflarının olduğunu belirten Mehmet Şeri ise "Kar güzel ancak sonrası ulaşım açısından kötü oldu. Bize göre en zor olan yanı ulaşım en eğlenceli yanı ise yağması. Aracımı her ihtimale karşı bırakıp işe yürüme gidiyorum" diye konuştu.

trabzon kar yagısı haber-1

Aniden gelen kar yağışı nedeniyle sıkıntı çektiklerini ancak karın her şeye rağmen çok güzel olduğunu ifade eden Ömer Öztürk de "Kar çok sevimli ancak ansızın geldiği için çok sıkıntı yaşadık. Keşke ansızın gelmeseydi yine de hoş geldi güzel geldi biz karı seviyoruz zaten. Bulunduğumuz yer biraz rampa olduğu için biraz sıkıntı yaşadık ancak sağ olsun belediye çalışarak yolları açtı. Şu anda güzel biz soğuğunu çekiyoruz çocuklar eğlencesini çeksin" ifadelerine yer verdi.

Trabzon'da okullara kar tatili

İlimiz genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle 23 Aralık 2021 Perşembe günü Akçaabat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Maçka, Ortahisar, Şalpazarı, Tonya ve Vakfıkebir 
ilçelerimizde bir(1) gün süreyle eğitime ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına; Araklı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Köprübaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerimizde ise sadece taşımalı eğitime bir(1) gün ara verilmesine karar verilmiştir.