Trabzon'da Bel ağrısıyla gittiği Kemik Hastanesinde iki günde başına neler geldi?

Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu Monaco-Trabzonspor karşılaşmasının ilk 11'i belli oldu

Trabzon’da yaşayan K.Ş adlı 40 yaşındaki vatandaş 2018 yılı sonlarında bel ağrısı şikâyetiyle Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesine başvurdu. Hastanede yapılan muayene sonucu Fizik Tedavi Rehabilitasyon servisine yatırılan şahıs, aradan geçen iki gün içinde hastalığının yanı sıra idrar kaçırmaya başladı. Durumun kötüye gitmesi üzerine Kemik Hastanesi yetkilileri hastayı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti.

İDRAR TUTAMAZ HALDE HASTANEDEN TABURCU OLDU

KANUNİ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemen ameliyata alınan K.Ş. bir süre daha tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Bel ağrısıyla gittiği hastanelerden idrar tutamaz halde ve hiçbir şey hissetmeden taburcu olan K.Ş. hukuka başvurarak 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. 3 yıl devam eden dava sonunda bilirkişi raporuna dayanılarak şahsın talebi reddedildi. Hayatının en verimli çağında ve 40 yaşlarındaki K.Ş. isimli şahıs şimdi hayatı kararmış vaziyette evinde yaşıyor.

Trabzon’da yaşayan K.Ş adlı 40 yaşındaki vatandaş 2018 yılı sonlarında bel ağrısı şikâyetiyle Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesine başvurdu. Hastanede yapılan muayene sonucu Fizik Tedavi Rehabilitasyon servisine yatırılan şahıs, aradan geçen iki gün içinde hastalığının yanı sıra idrar kaçırmaya başladı. Durumun kötüye gitmesi üzerine Kemik Hastanesi yetkilileri hastayı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti.  Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemen ameliyata alınan şahıs, bir süre daha tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Bel ağrısıyla gittiği hastanede idrar tutamaz hale gelen ve hiçbir şey hissetmeyen K.Ş, KTÜ Farabi Hastanesi Nöroloji kliniğine başvurarak yeniden muayene oldu. Muayene raporunda şahsın idrarını hissetmediği, TAK ile boşalttığı, gaita ise kalçalarına baskı yaptığı zaman hissettiği, manuel olarak çıkarttığı, düz zeminde desteksiz mobilize, rampa çıkarken destek aldığı ifadelerine yer verildi.

Hayatı altüst olan K.Ş. hukuka başvurarak Kemik Hastalıkları Hastanesi hakkında 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. 3 yıl devam eden dava sonunda bilirkişi raporuna dayanılarak şahsın talebi reddedildi. Kararda olayın yaşandığı belirtilen ve ilk müracaat edilen Yavuz Selim Kemik Hastalıkları Hastanesindeki tedavinin ve uygulamaların tıp biliminin genel kabul görmüş ilke ve kurallarına uygun olduğu, sağlık hizmetini sağlık personeli aracılığıyla yerine getiren idarede organizasyon hatası tespit edilmediği kaydedildi. Hayatının en verimli çağında ve 40 yaşlarındaki K.Ş. isimli şahıs şimdi hayatı kararmış vaziyette evinde yaşıyor. Ve evinden başka hiçbir yere gidemiyor.