Vakfıkebir'de bekçiler ile 3 kişi arasında çıkan tartışmada ceza köpeğe kesiliyordu 

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde görevli bekçiler ile 3 kişi arasında arbede çıktı. Çıkan arbedede köpek de nasibini aldı. Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi Çarşı Mahallesi Hükümet Sokak’ta önceki gece geç saatlerde meydana gelen olayda 3 kişi çarşı ve mahalle bekçilerine direnince arbede çıktı. 

SÖZLÜ TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ


Emniyet birimlerinden edinilen bilgilere göre, bekçiler sokakta bulunan 6 kişilik bir grubun yanına geldi. Bunun üzerine grubun içerisinden şüpheli D.Ç (22) bekçilere bir şeyler söyleyerek üzerinde yürüdü. D.Ç ile birlikte M.C.Ö (18) ve F.K (31) olaya dahil olunca bekçiler ve şüpheliler arasında arbede çıktı.

KÖPEĞİNİ SALDIRTTI İDDİASI


Çıkan arbedede bekçilere hakaret eden 3 şüpheliden D.Ç’nin bir bekçiye yumruk attığı ve köpeğini müştekilere saldırttığı ifade edildi. Köpeğin saldırısı sonucu bekçilerden birinin sağ bacağından ısırılarak yaralandığı bildirildi.

Bölgeye gelen takviye ekipleri ile birlikte 3 şüpheli göz altına alınarak köpek ile birlikte karakola getirildi. 3 şüphelinin ifadesi karakolda alınırken köpek karakol kapısına bağlı bir şekilde bekletildi. 

Bakan Muş, Türkiye ihracat rakamlarını açıklama törenine katılacak Bakan Muş, Türkiye ihracat rakamlarını açıklama törenine katılacak

KÖPEK İÇİN YUVA ARANIYOR 

WhatsApp Image 2022-08-15 at 18.04.13 (2)
Köpeğin karakol önünde iki gün boyunca bağlı olarak bekletilip uyutulma kararı iddiası Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’nin tepkisine neden oldu. Köpeğin uyutulmaması ve barınağa gönderilmesi için seferber olan TRAHAYKO, köpeğe yuva arandığını söyleyerek, “Bugün TRAHAYKO olarak Vakfıkebir’e gittik. Vakfıkebir Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgilenen savcı ile görüştük. Köpek barınağa gönderildi. Adli süreç bittiği zaman köpeğe yuva arayacağız. Hayvan kesinlikle uyutulmayacak. Emniyet Müdürlüğü Personeline ve konu ile ilgilenen savcıya konu ile ilgili duyarlılık gösterdikleri için çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. 

YARALI BEKÇİLERİN DURUMU İYİ
Yaralanan bekçilerinin durumu iyi olduğu öğrenilirken karakol önünde bekleyen köpeğin akıbeti merak konusu oldu.