Trabzon’da önceki gün etkili olan kar yağışı beraberinde çileyi de getirdi. Özellikle ulaşım noktasında yaşanan aksaklıklar büyük tepkilere yol açtı. İnsanlar evlerine gidebilecek, dolmuş ve otobüs bulmakta zorlandı, öğrencilerin okullarda mahsur kaldığına dair açıklamalar yapıldı. Tepkilerin odağında ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi vardı. Önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla isyan eden Türk Eğitim Sen Trabzon 2 Nolu Şube Başkanı Metin İskenderoğlu, “Saat 21.08 ve hala eve okuldan gelemeyen çocuklar…

TAKIM TARAFTARLARI GİBİ

4 ana arteri açmayı beceremeyen yetkililer. Günler öncesinden karın geleceği belli olan hava durumu… Size söyleyecek söz bulamıyorum. Yazık, yazık, yazık…” eleştirilerinde bulundu.

Beceriksizliğe büyük tepki (1)

ŞİRİN GÖRÜNMEYE ÇALIŞMAYIN

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yaptığı, “Ana yollarımız trafiğe açıktır. Yolda kalan ve evlerine gitmekte zorlanan vatandaşlarımızı otobüslerle ücretsiz taşıyoruz. Kış lastiği ve zinciri olmayan araçların yola çıkmamalarını önemle rica ediyoruz.” şeklindeki paylaşıma tepki gösteren CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ise, “Utanmadan yaptıkları paylaşım! Şirin görünmeye çalışmayın. Şehrin iki ana yolu var zaten mühim olan mahallelere giden yollar… Hastane yolu açılmamış, millet evine gitmek için halen bekliyor ve saatlerdir okulda mahsur kalan öğrenciler var.” ifadelerini kullandı.

Beceriksizliğe büyük tepki-İskenderoğlu

Ortahisar Belediyesinin CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu ise, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ile AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’ye seslendi. Meclis Üyesi Zorlu, “Sn. AKP il başkanı ve ilçe başkanı. Muhalefete laf yetiştirmeniz bittiyse Trabzon'un sorunlarıyla ilgilenin. Kar değil karcık yağdı şehir kitlendi. Neredesiniz?  Tamam Belediye Başkanlarınız AKP Kızılcahamam kampında, halkın tepkilerini nasıl bertaraf ederiz dersini çalışıyorlar. Peki siz nereye gizlendiniz?  Sn. Mumcu'dan beklentimiz zaten yok Sn. Çebi sen tecrübelisin giy çizmeleri. Haydi!” paylaşımında bulundu. 

Songül MAZLUM