Trabzon Oteller Birliği, ilk ve orta dereceli okullardaki ara tatili değerlendirerek U-12 ve U-14  düzeyinde Karadeniz Basketbol Turnuvası düzenledi.

Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı

Geleneksel hale getirilmesi planlanan ve Hayri Gür Spor Salonunda gerçekleştirilecek turnuvaya, Trabzonspor, Giresun Doga Koleji, Ankara Çağdaş Batı İhtisas, Ankara Başkent Kartalları ve Samsun Basketbol Okulu’nun katılacak. 14-18 Kasım tarihleri arasında 5 gün sürecek turnuvada tek devreli lig usulüyle yapılacak karşılaşmalarda iki ayrı yaş grubunda 160 sporcu mücadele edecek.

Karadeniz Basketbol Turnuvası organizasyon sorumlusu ve Trabzon Oteller Birliği yöneticisi Serkan Serdar, “Sporu turizm argümanı olarak kullanan bir birliğiz. Yalnızca Orta Doğu pazarının değil spor faaliyetlerinin de ilimiz ve bölge turizmine katkısını sağlamaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra basketbol sporuna Trabzon’da geçmiş dönemlerdeki popülaritesini kazandırmayı amaçladık” dedi.

Organizasyon Komitesinden Muammer İyiterzi de, turnuva sonunda Trabzon Basketboluna büyük katkıları olan spor insanı Bülent Akyazıcı’nın ölümünün birinci yıl dönümünde etkinlikler kapsamında anılacağını, adına hazırlanan plaketlerin turnuvaya katılacaklara verileceğini söyledi.