Trabzon'da, tartıştığı Alper Korkmaz'ın attığı yumrukla ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık İsmail Can, bir kez daha hakim karşısına çıktı.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 16 Mart 2022'de sokak ortasında yumruk atarak ağır yaraladığı Alper Korkmaz'ın olaydan 5 gün sonra hayatını kaybetmesine ilişkin tutuklu yargılanan sanık İsmail Can, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, sanık İsmail Can’ın yanı sıra Alper Korkmaz'ın yakınları ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme başkanı, sanık hakkında hazırlanan iddianamede, maktulün aldığı darbe sonucu belirli bir süre yoğun bakımda yattığı ve sonrasında hayatını kaybettiğini, sanığın "kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma" suçundan 16 yıla kadar hapisle cezalandırılmasının talep edildiğini hatırlattı. İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesinden maktulün ölümünde vücudunda görülen ilaç maddeleri ve boynuna aldığı darbenin etkisinin olup olmadığına dair istenen raporun gelmediğini açıklayan hakim, rapor sonucunu bekleyeceklerini kaydetti. Müşteki avukatı ise sanığın dövüş sporu yapıp yapmadığının da araştırılmasını istedi.

ÖLDÜRME VE YARALAMA DÜŞÜNCESİNİN OLMADIĞINI SAVUNDU

Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan! Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan!

Duruşmada savunması sorulan sanık İsmail Can, "Benim öldürme yaralama gibi bir düşüncem yoktu. 2 kez uzaklaşmasını istedim. Bana çok yaklaştığı için uzaklaştırma amacıyla yaptım. Öldürme veya yaralama kastım yoktu." iddialarında bulundu. Mahkeme savunmanın ardından müşteki avukatının sanığın spor yaptığının araştırılmasına dair talebini reddetti. Sanık avukatı ise kamera görüntüleri ile polis tutanağının örtüşmediğini ifade ederek yeniden çözümleme yapılmasını talep etti. Mahkeme bu talep üzerine heyette incelenmesini kabul etti. Sanığın tutukluk halinin devamına karar veren hakimler, eksiklerin giderilmesi için dosyayı ileri bir tarihe erteledi.  Sanık İsmail Can, kız arkadaşına atılan "Seksi şeytanım" mesajına kızarak maktul Alper Korkmaz'la tartışmış, Korkmaz'a attığı yumrukla ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

--61medya haber servisi--