Trabzon İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Ömer Kıratlı, Anda Arama Kurtarma Trabzon İl Başkanlığı’nın daveti üzerine Trabzon Yat Limanı içindeki eğitim alanına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Anda Trabzon İl Başkanı Yunus Ersoy, ziyarette yaptığı konuşmada, “AFAD Trabzon il müdürlüğümüz, şehrimizde geçtiğimiz günlerde muhteşem bir tatbikata imza atmıştı, bizler de burada görev aldık. Anda Arama Kurtarma İl Başkanlığı olarak bizlere Ulaştırma Bakanlığımız tarafından tahsis edilen Trabzon yat limanı içindeki eğitim alanımızda sayın müdürümüze teşekkür etmek, faaliyetlerimizden bahsetmek istedik.

486244a8-44dd-4657-b91e-195d8c2145d3

Anda Arama Kurtarma olarak su altı aramasında iş birliğimiz AFAD koordinasyonunda yapılıyor. AFAD’ın emrine giriyoruz. Önemli bir görev icra ediyoruz. Müdürümüz bu konuda çok deneyimli ve başarılı bizlere her zaman destek oluyor, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Trabzon’da kruvaziyer turizm için tarih verildi Trabzon’da kruvaziyer turizm için tarih verildi

İl Müdürü Ömer Kıratlı da, nazik davetleri nedeniyle Ersoy’a teşekkür ederek, gönüllülük esasına dayalı kurulan Anda’nın afet zamanlarında sadece denizde değil karada da faaliyetlere destek olabilecek yapıya kavuşacağına inandığını kaydederek afetlerde, doğa olaylarında devlet kurumlarına verdikleri destek ve fedakarlık nedeniyle teşekkür etti.

43713486-0e46-4546-9982-b63cf47a902d

Ziyaretin sonunda Anda Trabzon İl Başkanı Yunus Ersoy tarafından Trabzon İl Afet ve Acil Durum  İl Müdürü Ömer Kıratlı'ya plaket taktim edildi.