Fatoş YETİMHELLAÇ - Akçaabat-Mersin dolmuş hattında yaşanan sorunlar vatandaşın tepki göstermesine neden oluyor. Ulaşım konusunda yeterince belediye otobüsünün olmaması, dolmuş bulmakta zorluk yaşayan vatandaşları mağdur ederken, gelen zamlardan dolayı da şoförler mağdur oluyor.

Metrelerce kuyruk oluşturan yolcuların tıkış tıkış bir araç içinde yolculuk yaptıklarını söyleyen Akçaabat Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Tuncay Demirci, sorunun giderilmesi gerektiğini belirterek, “Belediyelerin asli görevidir ulaşıma çözüm bulmak. Bizim Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım A.Ş. durmadan proje hazırlıyor. 12 aylık bütçeyi üç ayda bitiren belediye başkanı bu soruna çözüm bulamıyor” dedi.

Survivor Akçaabat'ta vatandaşın isyanı devam ediyor Survivor Akçaabat'ta vatandaşın isyanı devam ediyor

BELEDİYENİN ÇÖZÜM BULMASI LAZIM

Akçaabat-Mersin hattında yaşanan sorunları anlatan Demirci, “Yaz sezonu geldi ve insanlar atık yazlıklarına geliyorlar. Herkesin arabası olmayabiliyor. Akşam sekizden sonra Trabzon’da insanlar sosyal hayatlarını bitiriyorlar. Trabzon’dan Darıca-Salacık-Akçakale-Mersin’e gelme insanları özellikle akaryakıt fiyatlarının artışından sonra ortadan kalkıyor. Belediyelerin asli görevidir ulaşıma çözüm bulmak. Bizim Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım A.Ş. durmadan proje hazırlıyor. 12 aylık bütçeyi üç ayda bitiren belediye başkanı bu soruna çözüm bulamıyor” ifadelerini kullandı.

BU SORUN BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMELİ

Vatandaşın sosyal hayatının etkilendiğini söyleyen Demirci, “Minibüs şoförlerinin yaşananlarda bir kabahati yok. Adam ben sekiz ay önce iki yolcunun parasıyla bir litre mazot alıyordum, şimdi 6 yolcunun parasıyla birlikte bir litre mazot alıyorum diyor. Yolcunun biri sosyal hayatımız bitti diyor. Saat sekizden sonra dışarı çıkamıyoruz, eşimizin dostumuzun düğününe gidemiyoruz diyor. Genç bir kız o tıkış tıkış arabanın içine bindi ve müjde verir gibi annesini aradı ve dedi ki anne binebildim. Minibüsçülerin sıkıntısı elbette var ama bu insanlar da seyahat edecekler. Belediye minibüs yetmiyorsa otobüs alacak o zaman. Vatandaşın tüm parasını o kullanıyor. On iki aylık bütçeyi üç ayda bitirdi ama parayı nereye kullanıyor? Akçaabat Belediye Başkanının Büyükşehir Belediye Başkanı ile konuşarak bu sorunu çözmeye çalışması gerekiyor” dedi.