Trabzon’da Tünel Akvaryum dün halkın ziyaretine açılmıştı.

Dünyanın yeraltında inşa edilen ilk akvaryumu olan ‘Trabzon Akvaryum’ halkın ziyaretine açıldığı ilk gün bin 551 biletli kişi tarafından ziyaret edildi. Akvaryumun açıldığı ilk gün topladığı ziyaretçi sayısı, vatandaşların Trabzon Akvaryum’a gösterdiği ilgiyi ortaya koydu. Turizm sezonunun hareketlenmesi ve Trabzon Akvaryum’un tanıtımının yapılmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında ciddi bir artış bekleniyor.

Trabzonspor Finans sorumlusu Şemsetdin Hancı gelecek projeleri anlattı Trabzonspor Finans sorumlusu Şemsetdin Hancı gelecek projeleri anlattı

Dünyanın yeraltında inşa edilen ilk akvaryumu olan ‘Trabzon Akvaryum’ halkın ziyaretine açıldığı ilk gün bin 551 biletli kişi tarafından ziyaret edildi. Ortahisar Belediyesi’nin Zağnos ile Tabakhane Vadileri arasında bulunan Trabzon Kalesi’nin hemen altında inşa ettiği ‘Trabzon Akvaryum’ 80 farklı türde, yaklaşık 5000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapıyor.  Su altı dünyasının gizemlerini keşfetmek, deniz canlılarının renkli dünyasına tanıklık etmek isteyenler için tasarlanan ve toplamda 300 metrelik bir gezi yoluna sahip Tünel Akvaryum ziyaretçiler için birbirinden ilginç temalar sunuyor.  Trabzon Akvaryum’da dünya denizlerinden ilham alınan 61 farklı tematik akvaryum ile baş döndürücü bir görsellik sunan ‘Tünel Akvaryum’ bölümü de yer alıyor. Akvaryumun açıldığı ilk gün topladığı bin 551 kişilik ziyaretçi sayısı, vatandaşların Trabzon Akvaryum’a gösterdiği ilgiyi ortaya koydu. Turizm sezonunun hareketlenmesi ve Trabzon Akvaryum’un tanıtımının yapılmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında ciddi bir artış bekleniyor.

Songül MAZLUM