Ortahisar Belediye Meclisinin Ekim ayı 7. oturumunda 2023 yılı Performans Programı görüşüldü. Başkan Ahmet Metin Genç'in başkanlık ettiği Mecliste Performans Programı çeşitli konularda muhalefetin tepkisini topladı.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün için konuşan Burhan Bekar, "İhtiyaç sahiplerini biz mi tespit ediyoruz. Yardımlar mümkün mertebe insanı rencide etmeden yapılmalı. Sokakta yatan vatandaşımız var mı? Böyle bir tespitinin var mı?" diye sordu.

CHP'li Oktay Söğüt, "2 milyon 190 milyon az demiştik. Kimse aç açıkta olmasın ama rakamın artırılmasına memnunum. Sosyal belediyeciliği önemsiyorum." dedi.

Trabzon'da feci olay! Üzerine ağaç düşen adam öldü Trabzon'da feci olay! Üzerine ağaç düşen adam öldü

Cüneyt Zorlu, "Belediyenin önemli bir kalemi haline geldi. Yapılmasından memnuniyet duyuyorum. Türk yabancı istatistiği var mı? Kime ne kadar yardım yapıldı duyma istiyorum." sorusunu yöneltti. 

Müdürlükten yapılan açıklamada, "Bütün ihtiyaçlı vatandaşlarımızın talebini alıyoruz. Sonra başka bir yerden nakti ve ayni yardım alıyor mu diye bakıyoruz. 8 bin aileye yardım yaptık. Bunun 2 bin 200 göçmen. Yardımlara sadece gıda olarak bakmamak lazım. Giysi yardımımız da oluyor. Mükerrer ödeme olmaması için bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Ciddi takip sistemimiz var. Bunun yanında göçmenlere yönelik eşya ve giyim mağazamız var. İkinci el giyim kıyafetleri de veriyoruz. Kentte 17 bin göçmen var ağırlıklı Afgan ve Suriyeli. Göçmenlere ilgili çalışmaları Göç İdaresi ile birlikte yürütüyoruz. Kadın Konukevi kuruldu. Geçen yıl 2 vatandaşımızın terminalde yattığını duymuştum. Otelde misafir ettik." yanıtını verdi.

Burhan Bekar, "Gerçek anlamda ihtiyaç sahibi çekinen insandır. Tespiti sahada yapmamız lazım." dedi.

Başkan Genç, "Muhtarlarımızla iş birliği halindeyiz. Öğrencilere burs veremiyoruz. Ne belediyeden ne de şirketlerden. Yönlendiriyoruz." yanıtını verdi.