Trabzon'da 11 Ağustos 2021 tarihinde fındık bahçesinde başına yorgun mermi isabet etmesiyle yaşamını yitiren Emir Yuşa Atıcı'nın (15) katili aradan geçen 421 günlük sürede hala bulunamadı. Silahlı magandanın bulunması için çalışmalar sürerken, silahların susması için kampanyalar sürüyor.

İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi

Silahlar sussun katiller bulunsun

Trabzon'da 11 Ağustos 2021 tarihinde fındık bahçesinde başına yorgun mermi isabet etmesiyle yaşamını yitiren Emir Yuşa Atıcı'nın (15) katili aradan geçen 421 günlük sürede hala bulunamadı. Olay, 11 Ağustos 2021'de, Ortahisar ilçesi Yeşilbük Mahallesi'nde meydana geldi. İstanbul'dan dedesini ziyaret için Trabzon'a gelen Emir Yuşa Atıcı, aile bireylerinin fındık topladığı bahçede aniden düştü. Atıcı'nın başından kan geldiğini gören yakınlarının ihbarıyla gelen sağlık ekibi, ilk müdahalesinin ardından Yuşa'yı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine kaldırdı. Ameliyata alınan Atıcı, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Olayın ardından soruşturma başlatan polis ve jandarma silahı ateşleyen kişinin belirlenip, yakalanması için çalışmalarını 421  gündür sürdürüyor.

MÜCADELE BAŞLATTI

Silahlar sussun katiller bulunsun 3

Atıcı’nın ailesi ise başka anne babaların yüreğinin yanmaması için mücadele ediyor. Şehirde geçtiğimiz sezon yaşanan Trabzonspor’un şampiyonluğunun öncesinde silah kullanımının önüne geçilebilmesi için 'Mutluluğa kurşun sıkmayın’ sloganları ile çalışmalar yapıldı.  Valilik öncülüğünde tüm kurum ve kuruluşlar ile taraftar derneklerinin de destek vererek özel paylaşımlar yaptığı kampanya ile reklam panoları, 'Mutluluğa kurşun sıkmayın’ sloganları ile donatıldı. Kampanyanın Türkiye genelinde yaygınlaşması için çalışmalar sürerken, şehirde düzenlenen operasyonlarda hala çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçiriliyor. Kent genelinde günde en az 8 ruhsatsız tabancanın ele geçirildiği öğrenilirken, silahların susması için yapılan çağrılar devam ediyor.