Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı

Trabzon'un Hayrat ilçesinde 3 kişinin hayatını kaybetmiş olduğu silahlı kavgayla ilgili tutuklu 3 sanığın yargılanma süreci başladı. 

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, 29 Temmuz 2021'de Hayrat ilçesinde iki aile içinde çıkan silahlı kavga sonucu M.R.B., L.B. ve K.B.'nin yaşamını kaybetmişti. 1 kişinin de yaralandığı vakayla alakalı tutuklu yargılanan F.B., Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan, öteki sanıklar A.B. ve İ.B. ise Espiye L Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi  üzerinden katıldı. Duruşmada müşteki sanık olarak dinlenen F.B., savunmasında eski eşinin 11 yıl önce yaşamını kaybetmesinin ardından aileler içinde husumet bulunduğunu, maktul M.R.B.'nin eski eşinin babası bulunduğunu söyledi. 

Üzerine atılan suçlamaları kabul etmediğini belirten F.B., öldürme kastı olmadığını ve karşı tarafın kendisine ateş açması üzerine panikle ateş ettiğini ileri sürdü. Kendisine silahla ateş eden diğer sanıklardan şikayetçi olduğunu aktaran F.B., davaya müşteki olarak katılma talebinde bulundu.
Eski eşinin hayatını kaybetmesinin ardından Trabzon'dan giderek ortalama 11 yıldır İstanbul'da yaşamaya başladığını aktaran F.B., Trabzon'daki evine tatil için ulaştığında husumetlisi olan kişilerin olay öncesi evinin önünden araçlarıyla 3-4 kez geçtiklerini ve olaydan önce şahıslarla karşılaştığını söyledi.
Maktuller ile diğer sanıkların evine ve kendisine doğru ateş ettiğini iddia eden F.B., maktul M.R.B.'yi hedef almadığını sadece 3-4 el ateş ettiğini iddia etti.

Sanık İ.B. ise İstanbul'da yaşayan F.B.'nin köye geldiğini duyduklarını ifade etti. Amcası M.R.B. Ve oğlu A.B.'nin başka bir akrabalarına çay içmek için araçlarıyla önden gittiklerini kendisinin de arkalarından motosikletle gittiğini belirten İ.B., F.B.'nin evinin önünden geçtikleri sırada tabanca sesleri duyduğunu kaydetti. Olay yerine vardığında amcasını silahla vurulmuş şekilde yerde bulduğunu anlatım eden İ.B., kendisinin silah kullanmadığını, yaralı olan amcasının oğlu A.B. Iie beraber hastaneye gitmek için olay yerinden ayrıldıklarını anlattı. Tutuklu sanık A.B. evlerinin önünde babası M.R.B. Ile F.B.'nin köye döndüğünü ve konuştuklarını belirterek, daha sonra babasıyla beraber başka bir akrabalarına çay içmek için yola çıktıklarını aktardı. Evin önüne geldiklerinde yolun arabayla kapatıldığını ileri sürdü. Müşteki sanık F.B.'nin kendilerine ateş ettiğini iddia eden A.B., "Babamın yere düştüğünü gördüm. Babamı kaldırmaya çalışırken İ.B. Geldi. Yolda babamı ambulansa verdik." açıklamasını yaptı. Kendisinin araçtan inerek havaya ateş ettiğini anlatan A.B., "F.B’nin evin tarafındaki depoya doğru kaçtığını gördüm. Yaralı olup olmadığını görmedim." ifadelerini kullandı. Müştekiler ve avukatların beyanlarının peşinden mahkeme heyeti, sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.