Songül Mazlum- Trabzon'da 3 çocuğunu silahla vurarak öldüren ve 3 kez ağırlaştırılmış hapsi istenen Emre Göktaş, 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hakim karşısına çıktı. Olayı hatırlamadığını savunan Baba Göktaş, "Kimsenin başına gelsin istemezdim. Allah'tan af ve mağfireti diliyorum." dedi.

Trabzon’un Of ilçesinde, 3 Ağustos 2021'de kızları 10 yaşındaki Yaren, 7 yaşındaki Hiranur ve 4 yaşındaki Elif Beyza Göktaş'ı tabancayla vurarak öldüren imam Emre Göktaş, Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde SEGBİS sistemiyle hakim karşısına çıktı. Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme suçundan 3 kez ağırlaştırılmış hapisle cezalandırılması istenen Göktaş hakkında, Adli Tıp Kurumu da "cezai ehliyetinin tam" olduğunu bildiren raporuna yer verilmişti.

Mahkemede psikolojik sorunlar yaşadığını ve olayı hatırlamadığını savunan Göktaş, "Böyle bir olaya karıştığım in çok üzgünüm. Kimsenin başına gelsin istemezdim. Allah'tandır af ve mağretimi diliyorum. Bilerek ve isteyerek yaptığımı düşünmüyorum. Eşimle grçimsizliğimiz vardı. Evlendim evleneli negatifti. Zaman verdik. 10 yıl geçmesine rağmen alışamadı. Sabır gösterdim. Ailem bozulmasın istedim. Olaydan 1-2 ay önce baba evine gitmişti. Çocuklarla hala iletişim halindeydi. Müşteki pandemi dolayısıyla hastaydı. Çocuklar bende kalsın düşüncesiyle aldım. Büyük kızım başı ağrıdığı için gelmek istememişti. Konuştum o da geldi. Ben zaman zaman çocukları alıp köye götürüyorum. Pandemi dolayısıyla çocuklar bendeydi. Böyle bir düşüncem olsa olay daha önce de gerçekleşebilirdi. Köyüme gitmiş, evdeydim. Normal hayatımdaydım. Çocuklarla evde oyun oynadık. Sıkıldılar. Gezmeye gittik. Babaannesine bakmaya gitmiştik. Olay günü kaos içindeydim. Olayı hatırladığımı düşünmüyorum. Olay anını hatırlamıyorum. Öldürme olayını ne şekilde gerçekleştirdiğimiz hangi saikle yaptığımı hatırlamıyorum." iddialarında bulundu. 

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "27 Eylül 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "27 Eylül 2022"


"ÇOCUKLARIMI CANİCE TASARLAYARAK ÖLDÜRDÜ"


3 çocuğu eşi tarafından öldürülen Sibel Göktaş ise, "Çocuklarımı canice tasarlayarak öldürmüştür. Şikayetçiyim." dedi. Sanık avukatı Adli Tıp Kurumunun verdiği cezai ehliyetinin tam olduğuna dair rapora itiraz etti. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.