Nurullah Cabri - Trabzon'da Pelitli Mahallesi’nin üst kısmında, Celal Yıldız’a ait özel araziye, 175 konutluk bir sitenin kanalizasyon suyu akıtılıyor. Yıldız, bu konu için gerekli bütün başvuruları yaptığını ifade ederek, kurumların sorununu çözmediğini iddia etti. Atık suyun aktığı bölgede ciddi bir koku problemi yaşanıyor. Ayrıca meyve ve fındık ağaçları da bu sudan dolayı kokmaya başladı. Celal Yıldız, konutları yapan firmanın da bu sorun için başvuru yaptığını söyledi. Fakat firmanın da başvurularının sonuçsuz kaldığını ifade etti.

Trabzon’da Pelitli Mahallesi’nin üst kısmında, Celal Yıldız’a ait özel araziye, 175 konutluk bir sitenin kanalizasyon suyu akıtılıyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüs tehlikesine dikkat çekti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüs tehlikesine dikkat çekti

Yıldız, bu konu için gerekli bütün başvuruları yaptığını ifade ederek, kurumların sorununu çözmediğini iddia etti. Atık suyun aktığı bölgede ciddi bir koku problemi yaşanıyor. Ayrıca meyve ve fındık ağaçları da bu sudan dolayı kokmaya başladı. Celal Yıldız, konutları yapan firmanın da bu sorun için başvuru yaptığını söyledi. Fakat firmanın da başvurularının sonuçsuz kaldığını ifade etti. günebakış ve 61medya olarak sorunu gittik ve yerinde inceledik.

TİSKİ’YE ULAŞTIK AMA ONLARDA BU SORUNU ÇÖZMÜYORLAR”

Ağır kokunun olduğu ve ağaçların kuruduğu yerin sahibi Celal Yıldız ise bize şu açıklamayı yaptı: “Mağduriyetimiz ortada. Buraya akan atık sudan dolayı meyve ağaçlarımız kurudu. Kokudan da durulmuyor burada ve çok fazla sinek oluyor. Çözüm için TİSKİ’ye ulaştık ama onlarda bu sorunu çözmüyorlar. Aynı sorun yan tarafta da yaşandı. Biz kendi akarımız için 1.5 milyon lira cebimizden verip yaptırdık. Biz konutları yapan firmayla da görüştük. Onlarında müracaat etmedikleri yer kalmadı ancak sorun çözülmüyor. Salih Cora’yı da buraya davet ettik. Geldi inceledi, TİSKİ’yi arayacağım dedi fakat bir çözüm olmadı.”