Beşikdüzü’nde 17 yıldır yapılmayan yol, mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Gözden kaçırmayın

Trabzon'da 5 katlı bir binada yangın çıktı! Trabzon'da 5 katlı bir binada yangın çıktı!

NE BÜYÜKŞEHİR NE DE BEŞİKDÜZÜ BELEDİYELERİ BU YOLU YAPMADI

BEŞİKDÜZÜ Gürgenli Mahallesi Derekol mevkiinde yaşayan Ali Osman Ercin, kullanılamaz durumdaki yollarının yıllardır yapılmaması nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Beşikdüzü Belediyesine isyan etti. Çalmadık kapı bırakmayan Ercin, kullanılamaz haldeki yol için, “2004 yılında kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yolumuza verilen ödenekler piyasada yok. Yönetici ve yöneticiler hizmet yapmadı. Hiçbir hizmet verilmiyor.” dedi.

17 yıldır kimse yolu yapmıyor (7)

“BU BELEDİYELERDE ALLAH KORKUSU YOK. GARİBAN SAHİPSİZ”

17 yıldır kimseden hizmet alamadıklarını, belirten Ercin, “70 yaşında dayım büzü kendisi kanal açıp gömdü. Hangi devirde yaşıyoruz. Ne Büyükşehir Belediyesinde ne Beşikdüzü Belediyesinde Allah korkusu var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu konu ile ilgili hiçbir şey yapmıyor. Bu yolumuzun görülmesini yolumuzun eksiklerinin giderilmesini istiyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yakın yerleri yapıyor. Kim fazla kuvvetliyse onun yolunu yapıyor. Garibana kimse bakmıyor.” ifadelerini kulandı.

Beşikdüzü Gürgenli Mahallesi Derekol mevkiinde yaşana Ali Osman Ercin, kullanılamaz durumdaki yollarının yıllardır yapılması nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Beşikdüzü Belediyesine isyan etti. Çalmadık kapı bırakmayan Ercin, kullanılamaz haldeki yol için, “2004 yılında kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yolumuza verilen ödenekler piyasada yok. Yönetici ve yöneticiler hizmet yapmadı. Hiçbir hizmet verilmiyor. Burada yaşayan mahalle halkı her yağmur yağdığında su bizlere basacak mı, yer koparak ölüme sebep olacak diye tedirginlik yaşıyor” dedi.

17 yıldır kimse yolu yapmıyor (6)

GARİBANA KİMSE BAKMIYOR

Ercin yolun içler acısı halini her fırsatta dile getirdiğini ancak 17 yıldır kimseden hizmet alamadıklarını, kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalıştıklarını anlatarak,  “2004 yılında Beşikdüzü Gürgenli Mahallesine bağlı Derekol mevkiinde kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yolumuzun giriş kısmına duvar örülmesini yolun kanallarının yapılmasını, büzlerin, yolun genişletilmesi bir de dereden karşıya geçmek için köprü yapılmasını mahalle halkı olarak istemekteyiz. 70 yaşında dayım büzü kendisi kanal açıp gömdü. Hangi devirde yaşıyoruz. Ne Büyükşehir Belediyesinde ne Beşikdüzü Belediyesinde Allah korkusu var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu konu ile ilgili hiçbir şey yapmıyor. Bu yolumuzun görülmesini yolumuzun eksiklerinin giderilmesini istiyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yakın yerleri yapıyor. Kim fazla kuvvetliyse onun yolunu yapıyor. Garibana kimse bakmıyor. Belediye imkanlarını başkalarına kullanıyor ama 17 yıldır bizim yolumuza kimse bir şey yapmıyor” ifadelerini kulandı.

17 yıldır kimse yolu yapmıyor (5)

BELEDİYELER NE ZAMAN HİZMET YAPACAK

Yol üzerinde üç köyü birbirine bağlayan, çökme riski olan köprü için Büyükşehir ve Beşikdüzü Belediyesine seslenen Ercin, “Bu yolumuz üç köyü birbirine bağlıyor. 17 yıldır hizmet almıyor. Ne Trabzon Büyükşehir Belediyesi ne Beşikdüzü Belediyesi bakıyor. Sesimizi duyuramıyoruz. Buraya bir köprü ve yolumuza çakıl serdik. Muhtar para istiyor.  Her şeyde para isteniyor.  Trabzon büyükşehir Belediyesi, Beşikdüzü Belediyesi ne zaman hizmet yapacak?” dedi.

ÖLÜM OLUNCA MI YAPILACAK?

Mahalle halkının her yağmur yağdığında su basacak mı, yer koparak mı birilerinin ölüme sebep olacak diye tedirginlik yaşadığını belirten Ercin, “Trabzon’daki tüm yetkililere seslenerek çare arayan Ercin, “Gürgenli Mahallesi Derekol mevkiinde yaşanan sel sonrasında yol güzergahındaki büzlerin, taşların ortada kalması, kanalların açılmaması, yolun kenarların kopması, üç köyü birbirine bağlayan dereye köprü yapılması konularında sesleniyorum yetkililere sesleniyorum.  2004 yılında kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yolumuza verilen ödenekler piyasada yok. Yönetici ve yöneticiler hizmet yapmadı. Hiçbir hizmet verilmiyor. Burada yaşayan mahalle halkı her yağmur yağdığında su bizlere basacak mı, yer koparak ölüme sebep olacak diye tedirginlik yaşıyor. Yolumuzun kanallarının açılıp büzlerin konmasını, giriş kısmının perde beton veya taş duvar örülmesini ve genişletilmesini mahalle halkı olarak istemekteyiz. Ancak hiç bir kurum ve yöneticiden sonuç alamıyoruz. Burada ancak ölüm olduğu zaman her şey yapılıyor, hizmet geliyor.  Neden hizmet yapılmıyor?” diyerek yol için verilen ödeneklerin nereye gittiğini sordu.

17 yıldır kimse yolu yapmıyor (3)

BEŞİKDÜZÜ BELEDİYESİ TOPU BÜYÜKŞEHİR’E ATIYOR

Beşikdüzü Belediyesine başvuran Ercin, belediyenin topu Büyükşehir’e attığını söyleyerek, “Bir şey söylediğimde Trabzon büyükşehir Belediyesi yapacak diyorlar. Beşikdüzü belediyesi ne yapıyor? Yöneticiler makam ve mevki sahibi oldukları zaman vatandaşa hizmet yapmıyorlar. Ancak bu devirde boğazında kravat var ise hizmet var. Yok ise seni tanıyan biri yok, hizmette yok. Türkiye bu şekilde mi ileriye yürüyor? 2022 Türkiye’si ve insan ayrımcılığı birileri benim için sen küçüksün sesleme büyüklerine karşı gelme yap diyorlar ama konuşma hakkım yorum yapma hakkım yokmuş. Ben yanlışa kesinlikle karşıyım. Başka ilçe belediyeleri halkına hizmet ediyor, yollarını, köyün sorunları çözüyor. Bunları söylerken ben parti savunmuyorum.  Vatandaşa bakan yok. Bir şey söylediğin zaman adamı konuşturmuyorlar. 2022 Türkiye’sinde Beşikdüzü ne hale geldi”  diye konuştu.

Fatoş YETİMHELLAÇ