Pelitli Mahallesi Eski TOKİ evlerine yaklaşık 10 yıldır talep etmelerine rağmen doğalgaz verilmiyor. Kendi aralarında toplanan TOKİ evleri sakinleri sorunun çözülmesi için birlik oldu. 362 daireye henüz doğalgaz verilemediğini ve 10 yıldır bu evlerde yaşayanların mücadele verdiğini söyleyen CHP Pelitli Mahalle Temsilcisi Suat Balcı, “Eski TOKİ, yeni TOKİ olmak üzere orada toplam 700 kusur daire var. 362 tanesinde doğalgaz yok. Bizim mahalleye doğalgaz geleli 10 sene var heralde. 10 senedir bir mücadele veriliyor ama doğalgaz gelmiyor” dedi.

ÇALINMADIK KAPI KALMADI

Balcı 10 yıldır 362 daireye doğalgaz verilemediğini ve aynı zamanda ciddi derecede ulaşım sorunu olduğunu vurgulayarak, “Eski TOKİ, yeni TOKİ olmak üzere orada toplam 700 kusur daire var. 362 tanesinde doğalgaz yok. Bizim mahalleye doğalgaz geleli 10 sene var heralde. 10 senedir bir mücadele veriliyor ama doğalgaz gelmiyor. Hatta bir kişi dedi ki doğalgaz merkezinde sorunu görüştük. En yakın zamanda konuyu çözeceğiz demişler ama hala çözülemedi. Muhtar en az yirmi kez bu sorunu görüştü. AKSA’ya da gitti. Vatandaş bir araya zor gelip hakkını arıyor. Dün birkaç kişi bir araya gelerek eylem yapmak istedik.” şeklinde konuştu.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022"

ESKİSİNDE YOK YENİSİNDE VAR

İnsanların çalmadık kapı bırakmasa da sonuç alamadığını söyleyen Balcı, “Eski TOKİ’lerde doğalgaz yok, yeni TOKİ’lerde doğalgaz var. Yeni TOKİ’lere verildiğinde size de verilecek denilmiş ama hala doğalgaz yok. Belediyenin bu konuda yanlışı var. Evleri müteahhitler yapıyor, onlara izin veriyor. Ama sonrasında ne doğalgaz var, ne kömür kazanı var ne de ulaşım var. Oradaki insanlar nereye gittiyse bir sonuç alamadı” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ