Songül MAZLUM-Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Kalkınma Mahallesi’nde 28 Eylül 2021’de esnaf arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu tabancayla yaralanan Cem Karaca, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde yaşamını yitirmişti. Yaşanan olayın ardından Karaca’yı hayattan koparan katil zanlısı Hüseyin Avni B. ile tartıştığı esnaf Emre A. hakkında dava açılmıştı. Trabzon 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu sanık Hüseyin Avni B. ile tutuksuz sanık Emre A. bir kez daha hakim karşısına çıktı. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı sanıklar hakkındaki mütalaasını açıkladı.  Cumhuriyet savcısı tutuksuz sanık Emre A.’nın kasten yaralama suçundan cezalandırılmasını istedi. Savcı, tutuklu sanık Hüseyin Avni B.’nin ise kasten adam öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmaktan cezalandırılmasını istedi. Savcının mütalaasının açıklanmasının ardından avukatlar savunma için süre istedi. Mahkeme karar duruşması için ileri bir tarihe ertelendi.

Milletvekili Cora'dan, CHP'nin vizyon tanıtım toplantısına eleştiri! Milletvekili Cora'dan, CHP'nin vizyon tanıtım toplantısına eleştiri!

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ortahisar ilçesine bağlı Kalkınma Mahallesi Çinili Sokak'taki bir emlakçının önünde  mahalle işletmesi bulunan Hüseyin Avni B. ve Emre A. arasında tartışma çıkmış çevredeki esnafın araya girmesiyle kavga son bulmuştu. Bir süre sonra silahını alarak tekrar emlakçının önüne gelen Hüseyin Avni B., işyerine rastgele ateş etmeye başlamış, o esnada çevrede bulunan Cem Karaca tabancadan çıkan kurşunların hedefi olarak hayatını kaybetmişti.

Songül Mazlum