EGM’ye göre bölgede en çok kaza Trabzon’da oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından mayıs ayı trafik kazaları verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Doğu Karadeniz Bölgesinde en çok kazanın yaşandığı İl Trabzon oldu. Trabzon’da bir ayda kayda alınan trafik kazası sayısı 322 oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan verilere göre Trabzon’da Mayıs ayı içerisinde yaşanan kaza sayısı 322 oldu. Rize’de yaşanan kaza sayısı 59olarak kayıt altına alındı. Giresun ise Trabzon’un ardından ikinci sırada yer aldı. Giresun’da bir ayda 151 kaza meydana geldi. Gümüşhane’de Mayıs ayı içerisinde 39 kaza meydana gelirken Artvin’de 72 kaza yaşandı. Bölgede en az kaza 30 kazayla Bayburt’ta meydana geldi.

Trabzon’da kazalarda 142 kişi yaralandı. Giresun’da ise kazalarda yaralanan kişi sayısı 72 oldu. Rize’de kazalarda 59 kişi yaralandı. Gümüşhane’de kazalarda yaralanan kişi sayısı 18 oldu. Bayburt’ta ise kazalarda yaralanan kişi sayısı 20 oldu. Artvin’de ise 28 kişi yaralandı.

Trabzon'da internetten sahte alkol satışı yapmaya çalıştılar Trabzon'da internetten sahte alkol satışı yapmaya çalıştılar

Fatoş YETİMHELLAÇ