Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu yayınladı. Trabzon'un da içinde olduğu illere sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzey kesimleri, Orta Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Muğla, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Zonguldak, Bolu, Düzce, Çorum, Amasya, Artvin, Kars ve Ardahan'ın yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ve gök gürültülü yağışlı olması bekleniyor, diğer yerlerin ise bulutlu ve berrak olması bekleniyor.

Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara, Antalya'nın kuzey ve batısı ile Muğla ve Aydın'ın iç kesimlerinde yağışların kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, sel, yıldırım, yerel dolu vb.) karşı dikkatli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Trabzon için sağanak yağış uyarısı

Parçalı bulutlu, kıyı kesimleri ile Çorum, Amasya ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 20°C, 33°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Trabzon’a yeni bir müze kazandırılacak Trabzon’a yeni bir müze kazandırılacak

ÇORUM 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 24°C, 29°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 23°C, 28°C

Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı