Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bugün bir takım açılış ve ilçe kongre programları için Trabzon’a geldi. 
Destici, Trabzon’da önce Ayasofya mevkiinde kargo açılışını yaptı. Yomra’da ise ilçe binası açılışı yapan Genel Başkan Destici, açılıştan sonra vatandaş ve esnafla selamlaştı. 

WhatsApp Image 2022-04-09 at 15.00.00 (1)

Ardından Arsin’e hareket eden Genel Başkan Destici, burada Büyük Birlik Partisi Arsin ilçe kongresini gerçekleştirdi. Arsin İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun “Üye sayımızı hatırı sayılır seviyeye getirdik. Daha gayretli çalışacağımızı söyleniliriz. Çektiğimiz çile davamız içindir” diye konuştu.
BBP Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Dursun Çağlayan, “Büyük Birlik Partisinin artık sabrı kalmamıştır. Ya iktidar olmalıdır. Ya iktidar ortağı olmalıdır. Sayın Başkan ilçe kongrelerine hep Trabzon’da katılmıştır. Kendisini Trabzonlu olarak görür. Şunun altını çizmek istiyorum. Genel Başkanımız Fenerbahçeli olarak Trabzonspor kongre üyesidir. Sizden söz istiyorum. Arsin’de belediye alacak mıyız?” diyerek sözlerini bitirdi.

“MIHLAMA, FASULYE TURŞUSU.. YEMEK KÜLTÜRÜMÜZ BİLE KARADENİZ’LEŞMİŞ”

BBP Genel Başkanı Destici, “ Bugün Arsin’de sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Karadeniz, Trabzon beni her zaman çekmiştir, cezbetmiştir. Ne zaman davet alsam ister partimle ilgili ister dostlarımdan ister yayla daveti olsun yazın mutlaka katılmaya gayret göstermişimdir. Trabzon, Karadeniz bizim ülke insanımızın kahir ekseriyeti zaten çok sever. Ben şahsım ve ailem ayrı bir sevgimiz vardır. Yemek kültürümüz bile Karadeniz’leşmiştir. Mutlaka belli zamanlarda mıhlama yapılır. Mutlaka fasulye turşusu bulunur. Hanım bakın ne yazmış. ‘Eğer çarşıya uğrarsan evde mısır unu kalmamış mısır unu al’ diyor. Bana mı düşmüş mısır unu almak. Hanım da Karadenizleşmiş. Karadenizlilerin yapacağı işleri yapıyor. Karadeniz’e yakınız. Trabzon’u, Rize’yi, Giresun’u, Artvin’i, Gümüşhane’yi, Bayburt’u seviyoruz. Buranın insanları vatansever, milletperver. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin ya binlerce ya milyonlarca Karadeniz’iyle karşılaşabiliyorsunuz. Avrupa’da da aynı şekilde.

WhatsApp Image 2022-04-09 at 15.00.00

Karadeniz bize büyük bir güç katıyor. Türkiye’nin dünyada gururu olan savunma sanayimizle övünüyoruz. Özellikle son dönemlerde Azerbaycan’ın Karabağ işgal edilen toprakların kurtarılmasında, Rusya ve Ukrayna savaşında çok ön plana çıkan, terörle mücadelede SİHA’ların ve İHA’ların mimarı da Karadenizli Bayraktar’lar.

TRABZONSPOR BU SENE ŞAMPİYON

Trabzonspor genel kurul üyeliğime sizin hemşehriniz vesile oldu. İbrahim Usta diye bir arkadaşımız var. Arsinli iş insanı. Bizi Trabzonspor’a üye yaptı. Dolayısıyla biz Fenerbahçe ve Eskişehirspor’un yanına bir de Trabzonspor’u ekledik. Trabzonspor’u seviyoruz. O sene bu sene. İnşallah Trabzonspor bu sene şampiyon.” ifadelerine yer verdi.

BAKAN SOYLU TARİHİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR

Konuşması sırasında Polis Haftasını da kutlayan Destici, “İçinde bulunduğumuz hafta da Polis Haftası. Tüm polislerimizin haftasını kutluyoruz. Polis teşkilatımızın başında da Trabzonlu Bakanımız var. Süleyman Soylu bakanlığında terörle mücadele başta olmak üzere uyuşturucuyla mücadele olsun diğer asayiş konularında olsun tarihi başarılara imza atıyorlar. Bakanımız başta olmak üzere tüm emniyet teşkilatımızı kutluyor ve her daim yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum. ” şeklinde söyledi. 

WhatsApp Image 2022-04-09 at 15.00.01

HDP ANAYASAYA GÖRE YÜZDE YÜZ KAPATILMALI

Muhalefete PKK ve HDP üzerinden yüklenen Genel Başkan Destici, “Ülkemizin terörle mücadelesi 40 yıldan fazla süredir devam ediyor. Milli gelirin yok olmasına sebep olan bir terör örgütüyle karşı karşıyayız. Onu destekleyenler var. Dünya devletlerin pek çoğu destekliyor. TBMM’de olacaksın, hem devletin maaşını alacaksın, her türlü imkândan yararlanacaksın ama dönüp PKK’nın sözcülüğünü yapacaksın. Bu hainliktir. Anayasaya Mahkemesinde kapatma davası vardır. PKK’nın uzantısı HDP ile ilgili. Anayasaya göre yüzde yüz kapatılmalıdır.

“MİLLET İTTİFAKI HDP İLE GÖRÜŞÜYORSA PKK İLE GÖRÜŞÜYOR DEMEKTİR”

HDP’yi de bir kenara koyuyorum. Anlamak da zorluk çektiğim Türkiye’de başta ana muhalefet partisi olmak üzere diğer partilerin HDP ile dolaylı olarak ilişki kurması ve meşruiyet kazandırma çabalarıdır. PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapamamalıdır. CHP, DEVA, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, İYİ Parti’nin her hangi sözcüsü Millet İttifakı eğer HDP ile görüşüyorsa ayan beyan PKK ile görüşüyor demektir. HDP’nin uzantısı PKK, Öcalan’dır. Bir siyasi parti düşünün kurucularını, milletvekillerini, belediye başkanlarını, il ilçe başkanlarını PKK belirliyor. Sayın Kılıçaroğlu, PKK’nın başındakilerle görüşünce Kandil’le görüşmüş olur. Ha meclisteki kara çiyan, ha kandildeki karayılan.. Ha vuran balta, ha Pervin Buldan.. Kırmızı çizgimiz terör ve şiddettir. Biz açık ve netiz. Bu konuda netiz. HDP terörün siyasi partisidir. Siyasi partiler buna ortak tavır sergilemelidir. Kim teröre bulaşıyorsa ona dünyanın hiçbir yerinde müsaade etmezler. Terörle arasına mesafe koymadığı sürece kapatılmalıdır. Milletimiz mecliste terör örgütü partisini istemiyor. Muhalefet ve ittifak partileri yerel seçimlerde olduğu gibi PKK’nın partisi ile işbirliği yaparak seçimi kazanma arzusu içindeler. Ama milletimiz bu oyunu bozacak. 2023 yılı seçimlerinde Cumhur İttifakı kazanacaktır.” dedi.

KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 40. Dönem Mezuniyet Coşkusu KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 40. Dönem Mezuniyet Coşkusu

“BURADA BİR SOYGUNCU VAR”

Destici, gıdalardaki fiyat artışıyla ilgili “Pandemiyle birlikte ekonomik sıkıntılar baş gösterdi. Bir şeyi kendiniz imal etmiyorsanız zor günlerde ya bulamıyorsunuz ya da bulduğunuzu pahalı almak zorunda kalıyorsunuz. Petrolün ya da doğal gazın fiyatı 1 lirayken biranda 8-10 katı kadar çıktı deniyor. Enerjide dışa bağımlıyız. Akaryakıt zammı hayatımızın her alanına hayat pahalılığı olarak karşımıza çıkıyor. Üretimi desteklemek zorundayız. Bundan ders çıkarır üretime destek veririz. Her zor dönemin fırsatçıları oluyor. Spekülatörleri oluyor. Tarlada domates 3 lira, pazarda 20 lira, markette 25 lira. Meydan bu kadar boş bırakılmamalı. Dizginler elden bırakılmamalı. Buna asla müsaade edilmemeli. Tarlada 3 liraysa pazarda 7 lira olsun. Burada bir soyguncu var. Tüketici yani son alıcının canını okuyor. Bunlar karaborsacı diye ifşa edilmeli.” açıklamalarında bulundu.

Haber: Rabia MOLLAOĞLU