Trabzon'da basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Milletvekili Salih Cora demiryolu ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Trabzon demiryolu bir zaruriyettir

Demiryolu ile ilgili de açıklama yapan Milletvekili Cora, “Demiryolu ile ilgili bir adım attık. Projesini ihale ettik. Projesi tamamlandı bitti. Yatırım programına alıp yapım süreci başlayacak. Erzincan’a bağlanacak diğer hatlarla bakınca güneydoğuyu Karadeniz’e, Karadeniz’i Kafkaslar’a bağlayacak bir proje. Bölgeye ekonomik seviye atlatacak. Rabtabl olmadığınla kanaatinde değilim. Demiryolu bir zaruriyettir. Türkiye Avrupa’nın ciddi bir tedarik zinciridir. Demiryolu da önemlidir. Demir yolunu sürekli gündemde tutmalıyız. Cumhurbaşkanımız Trabzon’a söz verdi. Verdiği her sözü tutan bir liderdir. Ben uzun bir süre milletvekilliği yapmayı planlıyorum.

Akçaabat geçiş yolu bu yıl içinde başlayacak

Türkiye’de en büyük trafik yoğunluğu olduğu yerlerden biri Akçaabat. Bu bilimsel olarak takip ediliyor. Sorunu çözmek için Akçaabat Geçiş yolu adı altında ihalesini gerçekleştireceğiz. Aslında Güney Çevre Yolu’nun birinci etabı olacak. Onun da bu yıl içinde yapımına başlanacak. Projesi tamamlandı. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi hakkında şok iddia! Trabzon Büyükşehir Belediyesi hakkında şok iddia!

Mega projeleri biz bir seçim döneminde başlanacak tamamlanacak şekilde ifade etmedik. Bu şehrin bir vizyonudur. Bu bize verilmiş bir ödevdir.