AFAD, hava muhalefeti nedeniyle Trabzon ve ülke genelinde sel, heyelan gibi acil durumlara karşın vatandaşların cep telefonlarına hayatı uyarı bildirimi gönderdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), hava muhalefetleri nedeniyle vatadaşların cep telefonlarına uyarı bildirimleri gönderdi. Türkiye genelinden devam eden sağanak yağışlar nedeniyle gönderilen bildirimde, "Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezlerini arayınız" ifadelerine yer verildi. 

Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor! Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor!

Trabzon, Rize, Ağrı ve Iğdır için kuvvetli yağış uyarısı

Trabzon ve Rize çevreleri için gök gürültülü sağanak yağış, Ağrı ve Iğdır bölgeleri için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Trabzon ve Rize civarında, özellikle iç kesimlerde öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.  Dört il içinde ve çevresinde oluşabilecek yağış anından itibaren sel, yıldırım, heyelan, dolu, kuvvetli rüzgar ve kasırga oluşumu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.