İYİ Parti Ortahisar'da sular durulmuyor! Başkan Adayı usulsüzlükleri 61medya'ya anlattı İYİ Parti Ortahisar'da sular durulmuyor! Başkan Adayı usulsüzlükleri 61medya'ya anlattı

Ortahisar Belediye Meclisinin Ekim ayı ilk oturumu yoğun bir gündemle Başkan Ahmet Metin Genç'in yönetiminde başladı. Mecliste 10 bin kitaplık projesini hayata geçirmek için protokol yetkisi gündeme geldi. Başkan Genç, "Kadim şehrimizde Türk İslam eserlerinin korunması adına Davut Bey'le ve Kemal Üçüncü hocamızla kütüphane istişaremiz oldu. Bina konusunda katkı sağlayabilir miyizi değerlendirdik. Belediyemize ait bir binayı değerlendirebileceğimizi paylaştık. İçeri ile ilgili müzakere edilip karara bağlanmasını istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, "Çakıroğlu Vakfı olarak Trabzon'un marka değerini katkı sağlayacak projemizi duydunuz. Kimileri duydu. Kimileri duyar gibi yaptı ama siz duydunuz. 4 bin yıllık medeniyet şehrine 10 bin ciltlik Türkolog kütüphanesi. Kıymeti 5 milyon dolar. Türk müziğinin uzmanı olan sözlü arşivini bir kopyası bu yere verilecek.  En büyük arşiv bizde olacak. Turizmine kültürüne katkı sağlayacak. Arzu ediyorum inşallah Trabzon Türk Dünyası Kültür Başkenti olur. Şahsım derneğim ve vakfım adına sizlere teşekkür ediyorum. Katkı verecek Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu benim düşündüğümün de ötesinde bütük bir iş. İnşallah en kısa sürede hayata geçiririz. Bu binaya ya da başka bir binaya taşındıktan sonra Trabzon'un yazmaları ile ilgili de bir projemiz var. Bu proje de çok uzağımızds değil." ifadelerini kullandı. 

CHP'li Turgay Şahin, "protokole iç konsepti yazacak mıyız?" Başkan Genç, "İç konseptini protokole yazacağız. Hüküm altına alacağız." dedi. 
Mustafa Yaylası, "TÜRKSOY'dan mutlaka faydalanmanızı öneririm. Çok büyük katkıları olacaktır." diye konuştu. Erkuloğlu, projenin Trabzon'a çok yarışacağını ifade etti. Kütüphanenin bir bölümünün kitap kafe olması yönünde tavsiye de bulundu. Başkan Genç'e protokol için yetki verildi.