TOBB, Trabzon'da temmuz ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıkladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), temmuz ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıkladı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yine en fazla şirket Trabzon’da kurulurken, Artvin ve Ordu’da şirket sayısını artırmayı başardı. Giresun ve Rize’de şirket sayısı azalırken, Gümüşhane ve Bayburt’ta kurulan şirket olmadı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), temmuz ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıkladı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yine en fazla şirket Trabzon’da kuruldu. 2021 yılının temmuz ayında 20 şirket kurulurken, 2022 yılının Temmuz ayında bu rakam 33’e yükseldi. Ancak Temmuz 2021’de 4 şirket tasfiye edilirken, 2022 Temmuz’da bu rakam 6’ya çıktı. Hem 2021 hem de 2022 Temmuz döneminde ise kapanan şirket sayısı 4 oldu.

ARTVİN ŞİRKET SAYISINI ARTIRMAYI BAŞARDI

Artvin’de 9 şirket kurulurken, 1 şirket kapatıldı. Tasfiye edilen şirket ise olmadı. Kentte geçtiğimiz yılın aynı döneminde 7 şirket kurulurken, 1 şirket kapatılmış ve 1 şirket de tasfiye edilmişti. Giresun’da ise 8 şirket kurulurken, 6 şirket tasfiye edildi ve 2 şirket de kapatıldı.

EN FAZLA TASFİYE GİRESUN’DA

Giresun’da geçtiğimiz yılın aynı döneminde 13 şirket kurulurken, sadece bir şirket kapatılmış ve tasfiye edilen hiç şirket olmamıştı.

GÜMÜŞHANE’DE KURULAN ŞİRKET YOK

Gümüşhane’de 2022 yılının temmuz ayında  kurulan ve tasfiye edilen şirket olmazken, 2 şirket ise kapatıldı. 2021 yılının temmuz ayında ise 3 şirket kurulurken, kapanan ve tasfiye edilen şirket olmamıştı.

Selahaddin Çebi, "Cumhur İttifakı, kızıl elmadır" Selahaddin Çebi, "Cumhur İttifakı, kızıl elmadır"

RİZE’DE DE KURULAN ŞİRKET SAYISI AZALDI

Rize’de ise 11 şirket kurulurken, 1 şirket tasfiye edildi, 2 şirket de kapatıldı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde kentte 13 şirket kurulurken 2 şirket kapatılmış, 2 şirket de tasfiye edilmişti.

ORDU ŞİRKET SAYISI ARTAN KENTLERDEN

Ordu’da 18 şirket kurulurken, 5 şirket tasfiye edildi, 3 şirket kapatıldı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde Ordu’da 14 şirket kurulurken, 2 şirket kapatılmış ve iki şirket de tasfiye edilmişti.

BAYBURT’TAN DİKKAT ÇEKEN VERİ

TOBB verilerine göre Bayburt’ta ne Temmuz 2021’de ne de Temmuz 2022’de kurulan, tasfiye edilen ya da kapatılan şirket olmadı.

-61medya haber servisi-