Trabzon’da Yalıncak halk plajında yaşanan feci olayın etkisi sürüyor. Trabzon’un siyasette etkili isimleri olayı enine boyuna araştırıyor. Bunlardan bir tanesi de CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman.. Bizzat olay yerine giderek incelemede bulundu. Oyman, yanına birkaç kişi de aldı. 

Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı! Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı!

Şantiyelerde çalışan ve bu işlerin uzmanı olan bir kişi ile elektrik işlerinden anlayan uzman ile olay yerinde inceleme yapan Oyman’ın resimli, fotoğraflı şekilde yarın belgeli bir açıklama yapacağı öğrenildi. Ancak olay çok hassas olduğu için acele etmiyor. Bu işin uzmanları ve bilirkişileriyle istişarelerini sürdürüyor. Niyetinin kimseyi suçlamak olmadığını durum çok hassas olduğu için belgeler ne diyorsa onun dışına çıkmaktan kaçındığını belirtti. 

Ancak ilk bulgular ne yazık ki imalat hatası olduğu yönünde. Şayet bu bulgular, şüpheler doğruysa bir gencin hayatına mal olurken büyük bir facianın eşiğinden de dönmüş olunabilir. 5 elektrik direğindeki kaçak birçok kişinin elektrik akımına neden olabilirdi. Bu olayın yaşanmasıyla birlikte maalesef gecikmiş şekilde önlem alınmış olacak. Şimdi gözler Oyman’ın açıklayacağı belgelerde. Bu belgelerde ne olduğu merak ediliyor. 

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin de ortaya atılan iddialarla ilgili aileyle görüştüğünü duyduk. Çebi de olayı yakından takip ediyor.