Trabzon Yalıncak'ta yaşanan elektrik çarpması olayı sonrası ilk kez açıklama yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, idari işlem için otopsi sonucunu bekliyor.

Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı! Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı!

Belediye tarafından yapılan ilk açıklamada 'Elektrik çarpması' denmesine ve bilirkişi raporlarına rağmen Zorluoğlu'nun 'Otopsi boyutu var' demesi ilginç bulundu. Zorluoğlu, ailenin kendilerine güvendiğini hatırlatarak olayın sonuna kadar gideceğinin işaretini verdi.
Başkan Zorluoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Çok üzücü bir hadise. Büyükşehir Belediyesinin plajında gerçekleşmiş olmasının bir önemi yok. Burada bir kardeşimiz hayatını kaybetti. Onu kendi evladım yerine koyuyorum. Haberi duyduğumda çok üzüldüm. Burada değildim. Döner dönmez de ertesi gün evladımızın ailesini ziyaret ettim. Annesi, babası, dedesi ailesi ordaydı. Bizi misafirperverlikle karşıladılar. Bizden beklentileri olayın nasıl vuku bulduğunun, sağlıklı soruşturma yapılması. Soruşturma sonucunda ihmali olanlar varsa ihmalin hesabının sorulmasıdır. Ben de kendilerine güvence verdim. Onlar da bize sonuna kadar güvendiklerini ifade ettiler. 

Olay adli soruşturma konusudur. Savcılık olayın akabinde gereken soruşturmayı başlattı. Bilirkişi incelemeleri yapıldı. Adli tıp otopsi boyutu var. Arkadaşların oradaki ifadeleri var. Adli boyutuyla yakından ilgilenmiyorum. Kendi mecrasında devam edecek. Biz belediye olarak idari soruşturma başlattık. Müfettişlerimiz çalışıyorlar. Eksiklik yanlışlık nerde var, kimde var idari soruşturma başlattık. Çok uzun sürmeyecek.

Ortaya çıkacak durum ve netleşecek. Nasıl bir ölüm hadisesi oldu, neden oldu, kimin ihmali var. Tek tek ortaya çıkacak.” ifadelerine yer verdi.