Kıymetli Okurlarım;

Bu hafta köşemizde Millet İttifakının Trabzon Bölgesinde ki seçim stratejisi üzerinde bir köşe yazısı hazırlamayı planlıyordum fakat; elime beklediğim son anket sonuçları henüz ulaşmadığı için bu yazıyı haftaya bırakıyorum.

Geçen hafta yayınladığımız köşe yazısından Sayın Balta çok rahatsız olmuş. Yaptığımız gerçekçi analizleri okuyan Balta, hop oturup hop kalkmış. Yine o bildik kibirli diliyle gazetemize saldırmış. Buradan kendisine tekrar hatırlatalım; biz gazeteciyiz, sokağın nabzını sayfalarımıza yansıtırız. Bizim sayfalarımızda kimse para ile haber yaptıramadığı gibi gerçek dışı bir habere de rastlayamaz. Biz bu mesleği kamu vicdanı ve meslek etiği ilkeleri uyarınca namusumuzla yapmaya çalışan insanlarız.

Bu hafta Sayın Balta’ya tekrar soralım. Durduğunuz yerde samimi iseniz! “Ben 2024 yılında Büyükşehir Belediyesine aday adayı olmayacağım” der misiniz? Çıksın ve “Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda liyakatli bir arkadaşımız var. Biz onun arakasında 2024 yılında yapılacak seçimlerde duracağız ve hizmetlerine devam etmesini sağlayacağız” deyiniz.

Diyemez, çünkü yüzüne gülüp, arkasından görevden alınmış bazı daire başkanlarına ve kendisine yakın görevdeki daire başkanlarından Zorluoğlu’nun bu köşeye de taşıdığımız şaibe dolu işleri hakkında dosya istiyormuş. Sayın Balta, iddia edildiği gibi Sayın Zorluoğlu’nun ya da ona bağlı çalışan bürokratların işleri ile ilgili direk kaynağından bilgi almak yerine neden görevden alınmış kişilerden belge ve bilgi istiyorsun? Sayın Balta! Hatta daha ileri gidip ses kaydı istediğiniz söyleniyor. Sizin arakasında durduğunuz Murat Zorluoğlu’na karşı samimiyet göstergeniz bu mudur? Çık bunları inkar et. Konular hakkında sana daha detaylı açıklama yapacağım.

HORON FESTİVALİNE İKİ MİLYON

Ülkemizde ciddi bir ekonomik kriz varken, aileler temel gıda gereksinmelerini bile karşılayamazken “Eğlenemeyen Şehir Kalkınamaz” sloganını sahibi Murat Zorluoğlu düzenlediği Horon Festivaline 2 milyonun üzerinde bir para harcadı.

Trabzon şehrinin güzel insanları… Bu para sizin paranız. Sizin adınıza Murat Zorluoğlu bankalardan yüksek faizle borçlar alarak insan ihtiyaç hiyerarşi primatının en son halkası için yani eğlence için harcıyor. Oysa insanlar aç, kirasını, faturasını dahi ödeyemiyor. Bilin bunları ey Trabzon halkı.

Bir ay sonra okullar açılacak ve binlerce Trabzonlu veli çocuklarına kırtasiye malzemesi dahi alamayacak. Bu 2 milyon lira ile binlerce yoksul, Trabzonlunun kırtasiye ve okul ihtiyacı giderilebilirdi. Yüzlerce üniversite öğrencisine burs verilebilirdi.

Murat Zorluoğlu, şehrin parasını mirasyedi çocuklar gibi harcayıp belediyeyi altından kalkamaz borçlar içinde bırakırken, şehre hiçbir katkısı olmayan eğlence işlerine harcarken, sessizliğe gömülen bu şehrin siyasetçileri özellikle muhalefet partileri görevlerini yapmamanın vicdani rahatsızlıklarını yaşamıyorlar mı?

KIZLAR MANASTIRI’NDA ÇALIŞMAYAN SİSTEMLER

Hafta sonu bir kadın okurumuz Trabzon Boztepe’de bulunan Kızlar Manastır’ına fotoğraf çekmek için gitmiş. Daha öncede defalarca gittiğini söyleyen bu Hanım turnikelerin sağlıklı çalışmadığını, gözlüklerin yerlerinden söküp köşede bekletildiğini, fotoğraf çekilen televizyonun donup kaldığını ve çalışmadığını bunlarla ilgilenen kimsenin o anda orada olmadığını söyledi.

Şöyle devam etti: “Gişedeki erkek bir görevliye, gözlüklerin ne olduğunu sorduğunda onların aylar önce bozulduğu için söküldüğünü ve akıbetini bilmediğini söyledi.” Aynı kadın okurumuz bu konuyu CİMER’e yazdığını fakat CİMER’den henüz cevap alamadığını belirtiyor.

Bu konuyu araştırdık. Karşımıza yine Murat Zorluoğlu’nun süper danışmanı Emre Gülsever çıktı. Manastır Emre Bey’e bağlıymış ve Manastır’ın tüm gelirleri Emre Gülsever’in yönettiği Kent AŞ tarafından toplanıyormuş.

Ne diyelim, danışmanların elinde heba olan şehrin kaynakları, sesini çıkarmayan şehrin insanları… Tünelin ucu çok mu çok karanlık.

Kalın sağlıcakla…