Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan ve şehrin göz bebeği turizm yerlerinden olan Uzungöl'de çöp yığınları kötü görüntüye sebebiyet veriyor.

Trabzon'un dünyaca ünlü turizm merkezi Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan Uzungöl'ün cami alanına göl kenarına dökülen moloz yığını kötü bir imaj yaratıyor.

Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (6)

Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı

Küçük iş makinesinin göle inmesi için göl tarafından yapılan çalışmalar sırasında döküldüğü söylenen moloz yığını daha sonra kaldırılmayınca kötü görüntüsü kalmıştır. Turizm uzmanları, görünümüyle yerli ve yabancı turistlerin tepkisini çeken molozların kaldırılması için yetkilileri göreve çağırırken, aynı bölgede göle dökülen derenin ağzına kirlenmemesi için gerilen ağ, yerli ve yabancı turistlerin gözünden kaçmıyor.

Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (7)

Derenin göle aktığı bölgedeki kirlilik de dikkat çekerken, Uzungöl'ün simgesi olan caminin önündeki köprünün altından sarkan elektrik kabloları da görüntü kirliliği yaratıyor. Turizm uzmanları, bu görüntülerin Türkiye'nin en önemli marka değerleri arasında yer alan Uzungöl'e yakışmadığını söylüyor.

Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (1)Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (5)Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (4)Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (3)Trabzon Uzungöl'de turizme yakışmayan görüntüler! (2)