Trabzon Uzungöl hakkında başlatılan karalama kampanyası tepki çekiyor.

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Uzungöl hakkında günlerdir sosyal medyada karalama kampanyası yürütülüyor. Turizm beldesindeki yabancı dilde yer alan tabelalar ile birlikte imara ilişkin tepkilerle birlikte karalama kampanyası gerçekleştiriliyor. Bu kirli operasyona tepki gösteren Uzungöl Turizmi Yaşatma Derneği Başkanı Metin İnan, “Yıllarca yapılan asılsız karalamalar her yıl daha organize olmuş bir şekilde karşımıza çıkıyor.” dedi.

Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur? Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur?

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Uzungöl hakkında günlerdir sosyal medyada karalama kampanyası yürütülüyor. Turizm beldesindeki yabancı dilde yer alan tabelalar ile birlikte imara ilişkin tepkilerle birlikte bölgeye Arap turistler tarafından gösterilen ilgi de eleştiri konusu ediliyor. Kent turizmine yönelik kirli operasyona tepki gösteren Uzungöl Turizmi Yaşatma Derneği Başkanı Metin İnan, “Son zamanlarda Uzungöl ile Araplara karşı yapılmaya çalışılan olumsuz algılar açıkça bir oyundur....Yıllarca yapılan asılsız karalamalar her yıl daha organize olmuş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Düşünün tiwitirda kaç gündür gündemdeyiz. Amaç nedir ? Biz halk olarak bunları biliyoruz...” ifadelerini kullandı.

UZUNGÖL’DE ÖZELLİKLE KÖTÜ GÖRÜNTÜ ÇEKİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Uzungöl’de kötü görüntüler çekilmeye çalışıldığını kaydeden Metin İnan, “Bu oyuna alet olanlar özelikle son zamanlarda Uzungöl’e gelip kötü görüntüler çekmeye çalışan hayatı takipçi kazanmakla geçen adamlar. İtibar edilmemesi gerek ama maalesef her şey görüldüğü gibi değil.” açıklamalarında bulundu.