Trabzon'da gerçekleşen turist akını otel fiyatları uçurdu. Öyle ki Uzungöl'de en ucuz konaklamanın günlüğü 1.800 TL'yi aştı.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Trabzon’un en gözde turizm destinasyonu ve konaklama merkezlerinden biri olan Uzungöl’de bir gece geçirmek isteyenlerim ödeyeceği en düşük ücret 1800 liranın üzerine çıktı. Artan enflasyon ve yaz sezonu yoğunluğu nedeniyle yükselen konaklama fiyatları yerli turistler için Uzungöl’de konaklamayı güç hale getirdi.

FİYATLAR YÜKSEK, ODALAR DOLU

Doğal güzellikleri, temiz havası ile Körfez Ülkelerinden gelen turistleri kendine hayran bırakan Uzungöl’de konaklama ücretleri 1800 liranın üzerine çıktı. Yerli turist için Uzungöl’de konaklamak zor hale gelirken Arap turistlerin oluşturduğu yoğunluk dolayısıyla çoğu otelde yakın tarihlerde yer bulmak çok zor. Artan fiyatlara rağmen otellerin doluluk oranları pandemide önemli sıkıntılar yaşayan işletmecilerin yüzünü güldürüyor.

Trabzon Üniversitesi'ne bir rektör adayı daha Trabzon Üniversitesi'ne bir rektör adayı daha

ORTALAMA 4 BİN LİRA

Uzungöl’de en uygun fiyatlı konaklama ücreti 1800 liradan başlarken fiyatlar 8-9 bine kadar yükseliyor. Fiyatların genel olarak 4 bin lira civarında olduğu gözlenirken haftalık tatil ücretleri ise çoğu yerli turist için çok yüksek gözüküyor. Uzungöl’de 1 hafta geçirmek isteyen bir vatandaş en uygun konaklama yerine 12 bin 600 lira ödemek zorunda kalıyor. Ancak fiyatların Ekim ayında düşmesi bekleniyor.