Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne adaylığını açıkladı

TTSO'da seçim öncesi son toplantı yapıldı TTSO'da seçim öncesi son toplantı yapıldı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu, Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne adaylığını açıkladı.  Prof. Dr. Yazıcıoğlu, “Sosyal bilimlerde Trabzon Üniversitesini ülkemizin ve uluslararası alanda önemli marka üniversitesi haline getireceğiz” dedi.

PROF. DR. YAZICIOĞLU KİMDİR?

Trabzonlu olan Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu 1969 Trabzon doğumlu. Yazıcıoğlu 1997 yılında Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur ve aynı Üniversitede Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Akademik kariyerinde tüm akademik unvanlarda görev yapmış ve 2018 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Prof. Dr. kadrosuna atanmıştır. Bölüm Başkanlığı, Yüksekokul Müdürlüğü ve Turizm Fakültesi Dekanlığı görevlerin de bulunarak, turizm ve gastronomi alanında önemli çalışmalara imza atmıştır.

YAZICIOĞLU SOSYAL BRANŞLARDA İDDİALI

Ayrıca, Üniversitedeki çalışmaları yanında, birçok Kamu kuruluşu ve özel sektör işletmelerine yeniden yapılanma, kurumsallaşma konusunda danışmanlık yapmış ve özellikle Turizm ve gastronomi alanında uluslararası ve ulusal çaplı yaklaşık 64 yayını bulunmaktadır. Yazıcıoğlu, Trabzon Üniversitesinin ve Trabzon’un marka haline gelmesi için önemli projelerinin olduğunu ve bu projeleri hayata geçirerek Trabzon ve hinterlandı Bölgenin Turizm ve gastronomi ile ön plana çıkması konusunda çalışmalar yapacağını, Trabzon Üniversitesinin sosyal branşlarla da bir marka haline getirme yönünde iddialı olduğunu belirtti.