TRABZON Üniversitesi KYK kız öğrenci yurdunda kovidli öğrencilerin bir odada kaldığı ve karantina kapsamına alınan öğrencilerin karantinadan kaçtıkları iddia edildi. Kovidli öğrencilerin bulunduğu katta engelli öğrencinin de kaldığı, öğrencinin kovid katında tedirginlik yaşadığı ifade edildi. Trabzon Üniversitesi KYK kız öğrenci yurdunda kovidli öğrencilerin bir odada kaldığı ve karantina kapsamına alınan öğrencilerin karantinadan kaçtıkları öğrenildi.

TRU-yurdunda-karantina-krizi

KOVİDLİ ÖĞRENCİLER BİR ODADA KALIYOR

Trabzon Üniversitesi KYK kız öğrenci yurdunda 11kovidli öğrencinin bulunduğu öğrenildi. Kovid öğrenciler müşahede odalarında grup şeklinde karantinaya alındığı belirtildi. Öğrencilerin 3 kişi halinde bir odada kaldığı bilgisine ulaşıldı. Kovidli öğrencilerin bulunduğu katta ise engelli öğrencinin kaldığı, öğrencinin kovid katında tedirginlik yaşadığı ifade edildi.

KARATİNALI ÖĞRENCİLER DIŞARDA GEZİYOR

Üniversite yurdunda kalan diğer öğrenciler karantinada olan öğrencilerin dışarı çıktığını bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirdiler. Temaslı ya da testleri pozitif çıkan öğrenciler etrafta dolaştığı diğer öğrencilerin sağlık durumlarını tehlikeye attığı ileri sürüldü. Karantinadaki öğrencilerin kampüs dışına çıktıkları aktarıldı. HABER:Rabia MOLLAOĞLU